All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Italy
Italy - Serie B Girone D
Teams
Palestrina
Francesco Moretti
Francesco
Moretti
Opponents
Feb 5, 2001 (23 years old)
Italian
1m80 / 5-11
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="177187" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Francesco Moretti has faced 154 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Andrea Abete
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Andrea Albertini
Scauri
(ITA-3 D)
1
Giorgio Algeri
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Vladan Arnaut
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Nicola Artuso
Scauri
(ITA-3 D)
1
Giacomo Barnaba
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
1
Niccolo Bertocco
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
1
Andrea Bianco
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Matteo Bini
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
2
Luca Bisconti
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Antongiulio Bonaccorso
Luiss Roma
(ITA-3 D)
2
Simone Bonfiglio
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
1
Massimiliano Bordi
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Matteo Botteghi
Meta Formia
(ITA-3 D)
1
Giovanni Bruni
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Alfredo Bullone
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Mario Caresta
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Tommaso Carnovali
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Ernesto Carrichiello
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Alessandro Cecchetti
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Lorenzo Cherubini
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Roberto Chessari
Scauri
(ITA-3 D)
1
Luigi Cimminella
Meta Formia
(ITA-3 D)
1
Giovanni Coppa
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Giovanni Coronini
Meta Formia
(ITA-3 D)
1
Federico Corsi
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Domenico D'argenzio
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Fabio Dal Maso
Green Basket Palermo
(ITA-3 D)
1
Daniel Datuowei
Scauri
(ITA-3 D)
1
Raffaele De Clemente
Scauri
(ITA-3 D)
1
Giuseppe De Leo
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Matteo De Leone
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
1
Gianluca De Meo
Scauri
(ITA-3 D)
1
Michele Del Vacchio
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Cosimo Di Biase
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Alessio Di Carmine
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Valerio Di Domenico
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Christian Di Fonzo
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Leonardo Di Francesco
Luiss Roma
(ITA-3 D)
2
Matias Di Marco
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Claudio Di Paolo
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Giuseppe Di Poce
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Alberto Di Salvia
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
1
Alessio Di Simone
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Vincenzo Di Viccaro
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
1
Nemanja Dincic
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
1
Khadim Diouf
Scauri
(ITA-3 D)
1
Luigi Dispinzeri
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
2
Gabriel Dron
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Hugo Erkmaa
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
1
Francesco Errico Salvatore
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
2
Francesco Faragalli
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Lorenzo Federico
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Daniele Fiorucci
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Leonardo Galli
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Alessandro Galli
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Christian Gallo
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Giovanni Gambarota
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
2
Federico Garofalo
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Federico Garofolo
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Luca Gazineo
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
1
Francesco Gellera
Luiss Roma
(ITA-3 D)
2
Luigi Genovese
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Mirko Gentili
Meta Formia
(ITA-3 D)
1
Marco Giancarli
Green Basket Palermo
(ITA-3 D)
1
Pietro Giovanardi
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
1
Francesco Guarino
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
1
Luigi Guzzo
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Lorenzo Incitti
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Francesco Infante
Luiss Roma
(ITA-3 D)
2
Salvatore Iovinella
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Luca Izzo
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Giovanni Laquintana
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
1
Federico Lestini
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Umberto Livelli
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Andrea Locci
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
2
Andrea Lombardo
Green Basket Palermo
(ITA-3 D)
1
Nicola Longobardi
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Andrea Longobardi
Meta Formia
(ITA-3 D)
1
Edoardo Lucarelli
Scauri
(ITA-3 D)
1
Giuseppe Luongo
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Niccolo Lurini
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Keller Cedric Ly-Lee
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Riccardo Malagoli
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
1
Davide Marchini
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Leonardo Marcon
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Giuliano Maresca
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Diego Martino
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Andrea Martino
Luiss Roma
(ITA-3 D)
2
Gabriele Martucci
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Domenico Marzaioli
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Ferdinando Matrone
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Salvatore Mazzarella
Green Basket Palermo
(ITA-3 D)
1
Fatih Mehmedoviq
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Mattia Melchiorri
Meta Formia
(ITA-3 D)
1
Marco Melillo
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
2
Tommaso Milani
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
1
Jakov Milosevic
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Bozo Misolic
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Dario Molinari
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
1
Andrea Murolo
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Riccardo Murri
Scauri
(ITA-3 D)
1
Elpidio Nacca
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Bertrand Ndzie
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Kevin Ndzie
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Ignacio Ochoa
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
1
Bruno Ondo
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Federico Padovani
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Manuel Papa Victor
Meta Formia
(ITA-3 D)
1
Luca Pappalardo
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Marco Pasqualin
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
David Paunovic
Green Basket Palermo
(ITA-3 D)
1
Alessandro Peda
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Andrea Picarelli
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Tommaso Pichi
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Francesco Poli
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
1
Alessandro Porfido
Meta Formia
(ITA-3 D)
1
Davide Pucci
Green Basket Palermo
(ITA-3 D)
1
Alessandro Puoti
GeVi Napoli
(ITA-3 D)
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
2
Vladimir Rajacic
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Sava Razic
Ruvo di Puglia
(ITA-3 D)
1
Daniele Ricciardi
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Luigi Romanelli
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
2
Giovanni Romano
Green Basket Palermo
(ITA-3 D)
1
Alessio Ronconi
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Lorenzo Rota
Luiss Roma
(ITA-3 D)
2
Stefano Rubinetti
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Eric Ruiu
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Francesco Santoro
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Malick Sarr
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Nicola Savoldelli
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Gerardo Scardino
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Dario Scodavolpe
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Andrea Scuderi
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Biagio Sergio
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Francesco Sforza
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Ferdinando Smorra
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1
Alessandro Sperduto
IUL Basket Roma
(ITA-3 D)
1
Ariel Svoboda
Green Basket Palermo
(ITA-3 D)
1
Mario Tamburrini
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Samuele Telesca
Stella Azzurra Roma
(ITA-3 D)
1
Gennaro Tessitore
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Gianluca Tibs
Meta Formia
(ITA-3 D)
1
Daniele Tomasello
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Gianluca Tredici
Bava Pozzuoli
(ITA-3 D)
1
Ivan Treglia
Scauri
(ITA-3 D)
1
Edoardo Ugolini
Virtus Valmontone
(ITA-3 D)
1
Francesco Veccia
Luiss Roma
(ITA-3 D)
1
Vincenzo Ventrone
Scandone Avellino
(ITA-3 D)
1
Benjamin Vietri
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
2
Antonio Vigilante
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
2
Niccolo Volpe
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Alessandro Zaccaro
Treofan Battipaglia
(ITA-3 D)
1
Simon Zollo
Sant’Antimo
(ITA-3 D)
1