All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Brest Region
Sergey Zarovskiy
Sergey
Zarovskiy
Opponents
Apr 26, 1988 (36 years old)
Belorussian
1m97 / 6-6
-
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="178198" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Sergey Zarovskiy has faced 109 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Danil Adaskov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Ivan Aladka
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Mikita Balaban
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Daniil Barysevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Yauheni Beliankou
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Dmitriy Bezrychenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Pavel Bliznets
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Nikita Borodin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Anton Boyarin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Guilherme Brodt
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Vatslav Bugaev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Vitaliy Bykov
Grodno-93
(BLR-1)
1
Sergey Dadukin
Grodno-93
(BLR-1)
2
Timur Dryukov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Anton Gaidel
Prinemanye
(BLR-1)
3
Nikita Gerasimovich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Dmitriy Grohovskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Nikita Hadun
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Alexander Harkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Raman Hests
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Andrey Horuzhy
Prinemanye
(BLR-1)
4
Yuriy Ignatiev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Evgeni Ivanov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Pavyel Kadol
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Aleksandr Kalugin
Prinemanye
(BLR-1)
4
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
2
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
2
Timofey Karpuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Aliaksei Kavaleuski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Aleksandr Kharitonov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Aleksandr Kopacev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Vyacheslau Korzh
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Maksym Kozlovets
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Egor Kranin
Prinemanye
(BLR-1)
4
Grigory Kruk
Grodno-93
(BLR-1)
2
Uladzimir Krysevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Fedor Kryukov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Yaroslav Kurapov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Dmitry Kuratnik
Grodno-93
(BLR-1)
2
Arseni Kustrei
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Nikita Lagun
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Vitaly Lebedev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Arseniy Ledivskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Sergey Lemeshevskiy
Prinemanye
(BLR-1)
4
Maksim Liutych
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Artsiom Lukyanenka
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Dmitriy Mahnach
Prinemanye
(BLR-1)
4
Oleg Makarov
Grodno-93
(BLR-1)
1
Artem Malkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Jan Marynin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Nikita Matsal
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Taras Miatsezh
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Maksym Miroshnychenko
Grodno-93
(BLR-1)
1
Andrey Mushkovets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Andrei Navoichyk
Grodno-93
(BLR-1)
2
Aliaksei Navoichyk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Valentin Nazarov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Aleksey Neshitoy
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Illia Palanevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Evgeniy Pankratovic
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Bendzhamin Pavel Dudu
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Gleb Pekhtsiarou
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Ruslan Pischeyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Gleb Pogrebickiy
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Egor Potupchik
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Andrey Prikhodko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Nikita Prokopenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Roman Radkovskiy
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Andrei Rahozenka
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Evgeniy Rybkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Siarhei Sapegin
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Konstantin Satsuk
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Evheniy Savostian
Prinemanye
(BLR-1)
4
Maksim Sazonov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Artem Sekushenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ilya Sharipov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Artem Shkuratov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Ernest Shundryk
Prinemanye
(BLR-1)
1
Maksim Shustau
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Vladislav Shvakel
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Denis Sivatskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Evgeni Smyrnov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Nikita Solgan
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Andrei Stabrouski
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Brian Starr
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Meexaeel Strigotskiy
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Vadzim Stubeda
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Pavel Suvorov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Sergey Tatur
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Oleksandr Tischenko
Grodno-93
(BLR-1)
1
Michail Tolkachev
Prinemanye
(BLR-1)
4
Vadzim Tratsiak
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Alex Tsynkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Arseni Tugarinov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Stainslau Ulyanka
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Alyeksyey Vaseelyenko
Prinemanye
(BLR-1)
4
Anton Vashkevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Tsimafei Viaroukin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Michael Waido
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Denis Yarets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Aleksandr Yasevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Henadziy Zakhar
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Anton Zaretski
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Vladislav Zhmailik
Prinemanye
(BLR-1)
4