All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Czech Republic
Czech Republic - Mattoni NBL
Teams
Pardubice
Matyas Vrabel
Matyas
Vrabel
Opponents
Dec 6, 2003 (20 years old)
Czech
2m06 / 6-9
PF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="180039" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Matyas Vrabel has faced 289 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Andre Afonso
U16 Portugal
(Euro U16)
1
Hugo Alarcon
U16 Portugal
(Euro U16)
1
Hector Alderete
U20 Spain
(Euro U20)
1
Miguel Allen
U20 Spain
(Euro U20)
1
Filip Andjusic
U20 Montenegro
(Euro U20)
1
Daniel Andre
U16 Portugal
(Euro U16)
1
Solonas Angeli
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Leonardo Arinze
U20 Italy
(Euro U20)
1
Alexandros Asonitis
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Lamb Autrey
Usti nad Labem
(CZE-1)
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
8
Miguel Baker
U16 Portugal
(Euro U16)
1
Richard Balint
Basket Brno
(CZE-1)
2
Vittorio Bartoli
U20 Italy
(Euro U20)
1
Morgan Bayoumi
U20 Italy
(Euro U20)
1
Thomas Bell III
ERA Nymburk
(CZE-1)
3
Nicola Berdini
U20 Italy
(Euro U20)
1
Matej Bernath
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Dino Bistrovic
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Lukas Bobek
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
3
Luka Bogavac
U20 Montenegro
(Euro U20)
1
Alfredo Boglio
U20 Italy
(Euro U20)
1
Petr Bohacik
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Jaromir Bohacik
ERA Nymburk
(CZE-1)
1
Stanley Borden
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Stepan Borovka
Lions J. Hradec
(CZE-1)
1
Zdavko Bošković
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Will Brown
Lions J. Hradec
(CZE-1)
1
Terrell Brown-Soares
Basket Brno
(CZE-1)
2
Jordan Bruner
Slavia Praha
(CZE-1)
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
2
Matous Brunner
USK Praha
(CZE-1)
1
Bogdan Bryniuk
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Mykhaylo Bublyk
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Tadas Budrys
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Janko Bulajic
U20 Montenegro
(Euro U20)
1
Dominykas Butka
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Michael Caicedo
U20 Spain
(Euro U20)
1
Abramo Canka
U20 Italy
(Euro U20)
1
Dylan Carl
Opava
(CZE-1)
1
Myles Carter
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
1
Davide Casarin
U20 Italy
(Euro U20)
1
Nicolo Castellino
U20 Italy
(Euro U20)
1
Jason Catarino
U16 Portugal
(Euro U16)
1
Kameron Chatman
Basket Brno
(CZE-1)
2
Adam Ciz
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Marian Cochela
U16 Romania
(Euro U16)
1
David Collins
ERA Nymburk
(CZE-1)
1
Darius Coste
U16 Romania
(Euro U16)
1
Andre Cruz
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Tiago Da Rocha Almeida
U16 Portugal
(Euro U16)
1
Matej Dana
Basket Brno
(CZE-1)
3
Adrian Das Migueliz
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Julian Dekker
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Guillermo Diaz Graham
U20 Spain
(Euro U20)
1
Massal Diouf
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Ryan Djoussa
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Danilo Djuricic
Basket Brno
(CZE-1)
2
Ruben Dominguez
U20 Spain
(Euro U20)
1
Tomas Dvorak
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Adam Dworsky
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Pavlo Dziuba
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Clinton Efinda
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Wede Esajobor
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Aitor Etxeguren
U20 Spain
(Euro U20)
1
Stavros Evmolpidis
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Radek Farsky
Opava
(CZE-1)
3
Darragh Ferguson
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Guillem Ferrando
U20 Spain
(Euro U20)
1
Lukas Festr
Olomoucko
(CZE-1)
2
Nelson Fotso
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Jalone Friday
Olomoucko
(CZE-1)
1
Frantisek Fuxa
USK Praha
(CZE-1)
1
Jan Gabriel
Usti nad Labem
(CZE-1 PO)
1
Filippo Gallo
U20 Italy
(Euro U20)
1
Martin Gniadek
Opava
(CZE-1)
3
Adam Goga
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
5
Jitaurious Gordon
ERA Nymburk
(CZE-1)
3
Stefan Grasu
U16 Romania
(Euro U16)
1
Andrija Grbovic
U20 Montenegro
(Euro U20)
1
Afonso Guedes
U16 Portugal
(Euro U16)
U20 Portugal
(Euro U20)
2
Johan Haiblik
Usti nad Labem
(CZE-1)
7
Filip Halada
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
Olomoucko
(CZE-1)
5
Tomas Havlik
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Dominik Heinzl
Olomoucko
(CZE-1)
NH Ostrava
(CZE-1)
2
Milo Herbst
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Tomáš Houzar
Basket Brno
(CZE-1)
1
Sergi Huguet
U20 Spain
(Euro U20)
1
Mobi Ikegwuruka
U16 Ireland
(Euro U16)
Lions J. Hradec
(CZE-1)
2
Vladyslav Ivanov
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Danilo Ivanovic
U20 Montenegro
(Euro U20)
1
Ruslan Ivashov
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Matyáš Janů
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Ugnius Jarusevicius
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
David Jelinek
Slavia Praha
(CZE-1)
2
Jiri Jelinek
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Chase Jeter
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Matyas Jezek
USK Praha
(CZE-1)
1
Millan Jimenez
U20 Spain
(Euro U20)
1
Delvon Johnson
Usti nad Labem
(CZE-1)
7
Igor Josipovic
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
1
Djordije Jovanovic
U20 Montenegro
(Euro U20)
1
Ludek Jurecka
Opava
(CZE-1)
3
Filip Kabrt
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Daniel Kacer
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Vojtech Kalny
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Lukas Kanturek
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Jan Karlovsky
Usti nad Labem
(CZE-1)
7
James Karnik
Basket Brno
(CZE-1)
1
Krystof Kavan
Opava
(CZE-1)
1
Martin Kheil
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Augustinas Kiudulas
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Erik Klepac
Olomoucko
(CZE-1)
2
Sreten Knezevic
Olomoucko
(CZE-1)
2
Oleksandr Kobzystyi
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Marios Konstantinou
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Adam Kopriva
USK Praha
(CZE-1)
1
Liev Koshevatskyi
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Radovan Kouril
Opava
(CZE-1)
2
Lubos Kovar
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Oleksandr Kovliar
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Jakub Krakovic
Basket Brno
(CZE-1)
3
Petr Krivanek
Basket Brno
(CZE-1)
4
Jan Krivanek
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Martin Kriz
ERA Nymburk
(CZE-1)
3
Filip Kroutil
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
3
Jaroslav Kubin
Basket Brno
(CZE-1)
2
Miroslav Kvapil
Opava
(CZE-1)
1
Vasco Lanca
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Greg Lee
Basket Brno
(CZE-1)
2
Elias Liassides
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Matteo Librizzi
U20 Italy
(Euro U20)
1
Robert Licurici
U16 Romania
(Euro U16)
1
Lukas Linhart
Lions J. Hradec
(CZE-1)
1
Dennis Logtenberg
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Pavol Losonsky
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Junior M'bida
USK Praha
(CZE-1)
1
Martin Mach
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
3
Petr Machac
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
3
Rashad Madden
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Matej Majercak
NH Ostrava
(CZE-1)
2
Lovro Mandalinic
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Robin Mandisodza
U16 Romania
(Euro U16)
1
Augustas Marciulionis
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Michal Mares
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
Slavia Praha
(CZE-1)
2
Vlad Marinau
U16 Romania
(Euro U16)
1
Kris Martin
Usti nad Labem
(CZE-1)
6
Sukhmail Mathon
ERA Nymburk
(CZE-1)
NH Ostrava
(CZE-1)
4
Tomas Merta
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Jan Micka
Opava
(CZE-1)
NH Ostrava
(CZE-1)
2
Jakub Mokran
Opava
(CZE-1)
3
Antonio Monteiro
U16 Portugal
(Euro U16)
U20 Portugal
(Euro U20)
2
Nedas Montvila
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Malik Morgan
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Darious Moten
Olomoucko
(CZE-1)
2
Radovan Mrázek
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Martin Nabelek
Usti nad Labem
(CZE-1)
7
Luca Nastrut
U16 Romania
(Euro U16)
1
Jakub Necas
Basket Brno
(CZE-1)
1
Goncalo Neves Morais
U16 Portugal
(Euro U16)
1
Ty Nichols
Usti nad Labem
(CZE-1)
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
8
Jakub Nosek
Olomoucko
(CZE-1)
2
David Novak
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Pavel Novak
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Filip Novotny
Lions J. Hradec
(CZE-1)
1
Filip Novotny
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
4
Francisco Nunes
U16 Portugal
(Euro U16)
1
Juan Nunez
U20 Spain
(Euro U20)
1
Micheal O'mahony
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Rashard Odomes
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Roneil Oguekwe
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Omotayo Ogundiran
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
1
Nd Okafor
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Daniel Olejnik
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Faidonas Orphanos
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Tomas Palas
USK Praha
(CZE-1)
1
Juraj Palenik
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Afonso Parrinha
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Alexandru Pasca
U16 Romania
(Euro U16)
1
Ozren Pavlovic
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Adam Pechacek
Opava
(CZE-1)
2
Ladislav Pecka
Usti nad Labem
(CZE-1)
7
Marc Penarroya
U20 Spain
(Euro U20)
1
Nikola Pesakovic
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Ondrej Peterka
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Jakub Petras
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Filip Petruzela
USK Praha
(CZE-1)
1
Hubertas Pivorius
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Tim Pollmann-Daamen
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Sean Pollmann-Daamen
U16 Ireland
(Euro U16)
1
Tomas Pomikalek
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
2
Edgaras Preibys
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Ruben Prey
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Viktor Pulpan
Basket Brno
(CZE-1)
4
Pavel Pumprla
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Radek Pumprla
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Simon Pursl
Basket Brno
(CZE-1)
Opava
(CZE-1)
3
Diago Quinn
Lions J. Hradec
(CZE-1)
1
Aleksandar Radukic
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Tomas Randysek
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
2
Holden Redparth
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Jarrid Rhodes
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Jorge Rodrigues
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Maverick Rowan
Usti nad Labem
(CZE-1)
6
Lukas Rozsypal
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
2
Jokubas Rubinas
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Mantas Rubstavicius
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Matej Rychtecky
Basket Brno
(CZE-1)
1
Frantisek Rylich
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Matej Safarik
USK Praha
(CZE-1)
1
Guilherme Saiote
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Patrick Samoura
USK Praha
(CZE-1)
1
Charalambos Savva
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Marian Schmidt
U16 Romania
(Euro U16)
1
Peter Sedmak
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Ondrej Sehnal
ERA Nymburk
(CZE-1)
3
Diogo Seixas
U16 Portugal
(Euro U16)
U20 Portugal
(Euro U20)
2
Othniel Shelton
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Max Shulga
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Vitalii Shymanskyi
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
Hugo Silva
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Jakub Sirina
Opava
(CZE-1)
3
Ondrej Siska
Basket Brno
(CZE-1)
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
3
Jakub Skalicka
Olomoucko
(CZE-1)
2
David Skranc
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Jakub Slavik
Opava
(CZE-1)
2
Dziugas Slavinskas
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Tadeas Slowiak
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
2
Filip Smid
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Jamari Smith
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
1
Endru Smits
Basket Brno
(CZE-1)
1
Matej Snopek
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Diogo Soares
U20 Portugal
(Euro U20)
1
Stelios Sofokleous
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Tudor Somacescu
U16 Romania
(Euro U16)
1
Pedja Stamenkovic
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Lukas Stegbauer
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
Lions J. Hradec
(CZE-1)
4
Dominykas Stenionis
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Dominik Stepan
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
3
Myles Stephens
ERA Nymburk
(CZE-1)
2
Jan Sterba
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
1
Petr Stovicek
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Milan Stranel
Basket Brno
(CZE-1)
1
Jordan Strawberry
Lions J. Hradec
(CZE-1)
1
Armin Strojil
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Maksim Sturanovic
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
3
Dan Sucala
U16 Romania
(Euro U16)
1
Jan Svandrlik
Opava
(CZE-1)
3
Ondrej Svec
USK Praha
(CZE-1)
1
Spencer Svejcar
ERA Nymburk
(CZE-1)
1
Simon Svoboda
Basket Brno
(CZE-1)
3
Matej Svoboda
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
3
Michal Svoboda
NH Ostrava
(CZE-1)
2
Stepan Svoboda
NH Ostrava
(CZE-1)
2
Michal Svojanovsky
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Martynas Tamulevičius
U20 Lithuania
(Euro U20)
1
Will Tavares
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Jacob Tenberge
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Alexander Thompson
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Tomas Tkadlec
Olomoucko
(CZE-1)
2
Alexandros Tsielepas
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Jakub Tuma
ERA Nymburk
(CZE-1)
3
Alexandru Turdean
U16 Romania
(Euro U16)
1
Kevin Tyml
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Niek Van Der Plas
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Frantisek Vana
Usti nad Labem
(CZE-1)
1
Ilija Varajic
U20 Montenegro
(Euro U20)
1
Lesley Varner
Slavia Praha
(CZE-1)
1
Dimitrios Vatyliotis
U16 Cyprus
(Euro U16)
1
Milenko Veljkovic
GEOSAN Kolin
(CZE-1)
2
Aramis Verhoeven
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Odin Verhoeven
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Craig Victor
Lions J. Hradec
(CZE-1)
1
Luca Vincini
U20 Italy
(Euro U20)
1
Nicolo Virginio
U20 Italy
(Euro U20)
1
Tadeas Vlcek
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Dalibor Vlk
USK Praha
(CZE-1)
1
Vladimir Vondra
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
Nino Vrencken
U16 Netherlands
(Euro U16)
1
Zoran Vuceljic
U20 Montenegro
(Euro U20)
1
Goran Vucicevic
Olomoucko
(CZE-1)
1
Nikola Vujovic
Kralovsti Sokoli
(CZE-1)
1
A.J. Walton
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
3
Marek Welsch
Lions J. Hradec
(CZE-1)
Olomoucko
(CZE-1)
2
Jonathan Williams
Olomoucko
(CZE-1)
2
Elyjah Williams
NH Ostrava
(CZE-1)
1
Filip Zbranek
Opava
(CZE-1)
2
Tomas Zdanavicius
Basket Brno
(CZE-1)
1
Dmytro Zhuravlov
U20 Ukraine
(Euro U20)
1
David Zikla
Usti nad Labem
(CZE-1)
BK ARMEX Decin
(CZE-1)
8
Fedor Zugic
U20 Montenegro
(Euro U20)
1