All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
France
France - NM1
Teams
Orchies
Emmanuel Soeria Ouamba
Emmanuel
Soeria Ouamba
Opponents
Oct 4, 1982
French
1m90 / 6-3
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="18286" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Emmanuel Soeria Ouamba has faced 393 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Ulysse Adjagba
Pôle France
(FRA-3)
1
Alexis Ajinca
Pôle France
(FRA-3)
1
Yunss Akinocho
Pôle France
(FRA-3)
1
Zakari Alao
Blois
(FRA-3)
2
Marcus Allen
Lievin
(FRA-3)
1
Alexandre Amet
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Romain Appel
Blois
(FRA-3)
1
Jordan Arlin
Blois
(FRA-3)
2
Karim Atamna
Lievin
(FRA-3)
2
Vincent Ateba
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Alexandre Atinkpahoun
Saint-Vallier
(FRA-3)
2
Regis Aubry
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Christopher Audouard
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Gregory Babin
Vanves
(FRA-3)
1
Jason Bach
Saint-Quentin
(FRA-3)
Pôle France
(FRA-3)
3
Petras Balocka
Lievin
(FRA-3)
1
Abgue Barakaou
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Yann Barbitch
Golfe Juan
(FRA-3)
2
Jean-Daniel Barrouillet
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Cedric Baspin
Nanterre
(FRA-3)
1
Yassine Bassine
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
Sapela
(FRA-3)
3
Francisco Bateko
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Sylvain Baykam
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Stephane Beaudinet
Rodez
(FRA-3)
1
Etienne Bebing
Longwy
(FRA-3)
1
Jessie Begarin
Pôle France
(FRA-3)
2
Antoine Belkessa
Denain
(FRA-3)
Lievin
(FRA-3)
3
Marc Benard
Le Portel
(FRA-3)
1
Aymeric Benchimol
Limoges
(FRA-3)
1
Florent Beng
Quimper
(FRA-3)
2
Willy Berquier
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Cedric Bertorelle
Boulazac
(FRA-3)
1
Rafael Berumen
Longwy
(FRA-3)
1
Jonathan Beugnot
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Rajko Bijelovic
Feurs
(FRA-3)
1
Brice Bisseni
Golfe Juan
(FRA-3)
2
Larry Blair
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Ludovic Blauwart
Le Portel
(FRA-3)
1
Jean-Bernard Blein
Sapela
(FRA-3)
2
Johan Blot
Blois
(FRA-3)
2
Maxime Boire
Feurs
(FRA-3)
1
Regis Boissie
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Pierre Bonneau
Boulazac
(FRA-3)
1
Pierre-Louis Bonneau
Blois
(FRA-3)
2
Guillaume Bonneau
Poissy
(FRA-3)
2
Benjamin Boutry
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Mathieu Boutry
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Eric Broallier
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Pierre Brochard
Nanterre
(FRA-3)
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
Blois
(FRA-3)
3
Renaud Brocheray
Bordeaux
(FRA-3)
Denain
(FRA-3)
4
Charles-Henri Bronchard
Autun
(FRA-3)
1
Damien Brunel
Le Portel
(FRA-3)
1
Alexis Bruyere
Denain
(FRA-3)
2
Julien Busseuil
Le Portel
(FRA-3)
1
Sreten Cabarkapa
Le Puy
(FRA-3)
2
Aurelien Caille
Bordeaux
(FRA-3)
2
Fabien Calvez
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Bastien Capy
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Fernando Cardenas
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Don Carlisle
Vanves
(FRA-3)
1
Ian Caskill
Valence-Condom
(FRA-3)
2
Frens Jowhe Casseus
Pôle France
(FRA-3)
1
Olivier Cassus
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Simon Chaleat
Valence-Condom
(FRA-3)
2
Donald Chantreau
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Julien Chardon
Blois
(FRA-3)
1
Hubert Chartier
Vanves
(FRA-3)
1
Alexandre Chassang
Pôle France
(FRA-3)
1
Sebastien Cherasse
Angers
(FRA-3)
2
David Cilly
Boulazac
(FRA-3)
1
Souarata Cisse
Pôle France
(FRA-3)
1
Benoit Claude
Quimper
(FRA-3)
2
Florian Clemencon
Saint-Vallier
(FRA-3)
2
Calvin Clemmons
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Gaetan Clerc
Lievin
(FRA-3)
1
Jeremy Collet
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Aaron Coombs
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Julien Cortey
Le Puy
(FRA-3)
Feurs
(FRA-3)
3
Fred Cosson
Boulazac
(FRA-3)
1
Guillaume Costentin
Poitiers
(FRA-3)
3
Souleymane Coulibaly
Blois
(FRA-3)
2
Matej Cresnik
Blois
(FRA-3)
1
Simon Cretaux
Lievin
(FRA-3)
2
Aldo Curti
Pôle France
(FRA-3)
1
Boris Dallo
Pôle France
(FRA-3)
1
Gregory Daniel
Limoges
(FRA-3)
1
Romain Dardaine
Bordeaux
(FRA-3)
2
Thomas Darnauzan
Nanterre
(FRA-3)
1
Gauthier Darrigand
Bordeaux
(FRA-3)
2
Gauthier Deblangy
Golfe Juan
(FRA-3)
2
Akim Defoe
Le Portel
(FRA-3)
1
Kevin Delblond
Blois
(FRA-3)
1
Jesse Delhomme
Bordeaux
(FRA-3)
1
Thibault Delon
Brest
(FRA-3)
1
Sylvain Delorme
Longwy
(FRA-3)
2
Erwan Delourme
Blois
(FRA-3)
1
David Denave
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Adrien Dessart
Longwy
(FRA-3)
1
Jerome Dessart
Lievin
(FRA-3)
2
Yann Devehat
Poitiers
(FRA-3)
3
Guillaume Dhaussy
Autun
(FRA-3)
1
Diamory Diakite
Poissy
(FRA-3)
2
Moustafa Diallo
Saint-Chamond
(FRA-3)
Saint-Quentin
(FRA-3)
4
Ibou Diallo
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Martin Diaw
Bordeaux
(FRA-3)
2
Nicholas Dillon
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Andy Diop Tremoulet
Bordeaux
(FRA-3)
2
Antoine Diot
Pôle France
(FRA-3)
1
Harry Disy
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Julien Doreau
Brest
(FRA-3)
1
Yannick Doro
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Christophe Dos Santos
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Miloud Doubal
Bordeaux
(FRA-3)
2
Sami Driss
Bordeaux
(FRA-3)
Vanves
(FRA-3)
3
Johan Duboquet
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Florian Ducard
Golfe Juan
(FRA-3)
2
Cyril Ducloux
Vanves
(FRA-3)
1
Alexandre Dudouet
Lievin
(FRA-3)
2
Adrien Dumoulin
Feurs
(FRA-3)
1
Vincent Dupont
Vanves
(FRA-3)
1
Derek Durham
Poissy
(FRA-3)
1
X Ekwakwe
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Rida El Amrani
Roche-St Etienne
(FRA-3)
2
Boris Elisabeth-Mesnager
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Andre Erguy
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Allan Fall
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Sidy Faye
Sapela
(FRA-3)
1
Ahmed Fellah
Bordeaux
(FRA-3)
1
Redouane Fergati
Sapela
(FRA-3)
2
Loïc Firmin
Valence-Condom
(FRA-3)
3
Pascal Fleury
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Yann Fonteneau
Rodez
(FRA-3)
1
John Ford
Quimper
(FRA-3)
Bordeaux
(FRA-3)
4
Laurent Fourestier
Rodez
(FRA-3)
1
Christophe Fournier
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Amadou Gacko
Denain
(FRA-3)
2
Xavier Gaillou
Roche-St Etienne
(FRA-3)
2
Ronald Galette
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Jelani Gardner
Blois
(FRA-3)
1
Nicolas Gayon
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Julien Geay
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Manuel Genestoux
Rodez
(FRA-3)
1
Benjamin Giraut
Lievin
(FRA-3)
1
Cedric Gomez
Poitiers
(FRA-3)
2
Martial Gotagni
Poissy
(FRA-3)
Golbey-Epinal
(FRA-3)
3
Olivier Gouez
Pôle France
(FRA-3)
1
Zach Gourde
Feurs
(FRA-3)
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Guillaume Granotier
Quimper
(FRA-3)
2
Nicolas Gregoire
Feurs
(FRA-3)
1
Damien Griffin
Angers
(FRA-3)
2
Waly Gueye
Le Puy
(FRA-3)
1
Pierre-Yves Guillard
Poitiers
(FRA-3)
3
Cyril Guillarme
Le Puy
(FRA-3)
2
Mohamed Hachi
Lievin
(FRA-3)
1
Pierrick Hardy
Poitiers
(FRA-3)
1
Elliot Hatcher
Le Puy
(FRA-3)
1
DeRon Hayes
Angers
(FRA-3)
2
Dani Hazut
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Rodolphe Hebert
Nanterre
(FRA-3)
1
Damien Herard
Quimper
(FRA-3)
2
Fabien Herard
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Sebastian Hermenier
Roche-St Etienne
(FRA-3)
1
Antoine Hersin
Denain
(FRA-3)
2
Cedric Herve
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Antwan Hoard
Lievin
(FRA-3)
2
Tony Housieaux
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
William Howard
Pôle France
(FRA-3)
1
Keonta Howell
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Meldin Ibricic
Poitiers
(FRA-3)
1
Hugo Invernizzi
Pôle France
(FRA-3)
1
Michel Ipouck
Poitiers
(FRA-3)
Le Puy
(FRA-3)
3
Edwin Jackson
Pôle France
(FRA-3)
2
Romain Jacon
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Yohann Jacques
Pôle France
(FRA-3)
1
Mouhammadou Jaiteh
Pôle France
(FRA-3)
1
Juwann James
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Hugues Jannel
Pôle France
(FRA-3)
Lievin
(FRA-3)
2
Michel Jean-Baptiste Adolphe
Lievin
(FRA-3)
2
Livio Jean-Charles
Pôle France
(FRA-3)
1
Benjamin John
Pôle France
(FRA-3)
1
Jason Jones
Saint-Quentin
(FRA-3)
1
Marc Judith
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Sebastien Kancel
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Melvin Karsenti
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Bienvenue Kindoki
Le Portel
(FRA-3)
1
Randy Kisema
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
Olivier Kolb
Blois
(FRA-3)
2
Lahaou Konate
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Logan Kosmalski
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Antoine Kreder
Poissy
(FRA-3)
2
Boakai Lalugba
Denain
(FRA-3)
2
Olivier Lamothe
Lievin
(FRA-3)
2
Gregory Lance
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Jean-Paul Landu-Bongo
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Alain Laroche
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Sebastien Larre
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Nicolas Lasserre
Valence-Condom
(FRA-3)
1
Robert Laszlo
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Samuel Latioui
Le Portel
(FRA-3)
1
Michaël Laurent
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Thomas Lavanchy
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Jerome Lavis
Boulazac
(FRA-3)
1
Pascal Lavocat
Valence-Condom
(FRA-3)
3
Pierrick Lazare
Limoges
(FRA-3)
1
Etienne Lazzarotto
Pôle France
(FRA-3)
1
Olivier Lebrun-Dideron
Golfe Juan
(FRA-3)
2
Guillaume Leburgue
Saint-Vallier
(FRA-3)
2
Vincent Lehut
Lievin
(FRA-3)
3
Jerome Lellouche
Golfe Juan
(FRA-3)
2
A'nsi Lema
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Benjamin Lemort
Saint-Vallier
(FRA-3)
2
Julien Lesieu
Saint-Quentin
(FRA-3)
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
3
David Lesmond
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Fabrice Letard
Longwy
(FRA-3)
2
Cedric Leuly
Valence-Condom
(FRA-3)
3
Jean-Noel Leuly
Saint-Vallier
(FRA-3)
2
Darryl Anthony Lewis
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Cyril Lhomond
Poitiers
(FRA-3)
1
Romain Lhuillier
Blois
(FRA-3)
1
Alexandros Liatsos
Quimper
(FRA-3)
2
Jean Liorel
Brest
(FRA-3)
1
Thibaut Lonzieme
Angers
(FRA-3)
2
Occlidio Lopes
Longwy
(FRA-3)
2
Antonio Lopez
Golfe Juan
(FRA-3)
2
Rafael Lopez
Brest
(FRA-3)
1
Luc Louves
Pôle France
(FRA-3)
2
Jean-Philippe Ludon
Poissy
(FRA-3)
2
Abdoulaye M'baye
Pôle France
(FRA-3)
2
Alioune M'boup
Bordeaux
(FRA-3)
4
Madany Macalou
Poissy
(FRA-3)
2
David Maillard
Bordeaux
(FRA-3)
1
Cyrille Mainnemarre
Poissy
(FRA-3)
2
Samuel Maleyran
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Vincent Mandengue
Rodez
(FRA-3)
Vanves
(FRA-3)
2
Mejdi Mansar
Sapela
(FRA-3)
2
Cedric Mansare
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Tony Marajo
Sapela
(FRA-3)
1
Vincent Margueritte
Quimper
(FRA-3)
2
Didier Marquaire
Longwy
(FRA-3)
1
Remy Martin-Peral
Poissy
(FRA-3)
2
Georges-henri Massenya
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Alexandre Maubayou
Poitiers
(FRA-3)
1
Sylvain Maynier
Poitiers
(FRA-3)
2
Dimitri Mazarin
Le Portel
(FRA-3)
1
Frederic Meheut
Bordeaux
(FRA-3)
2
Samir Mekdad
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Vincent Mendy
Angers
(FRA-3)
2
Marc Mercier
Blois
(FRA-3)
2
Alexis Merle
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Robert Michalski
Poitiers
(FRA-3)
3
Charles Michee
Sapela
(FRA-3)
2
Jernej Mihalic
Denain
(FRA-3)
2
Frederic Minet
Longwy
(FRA-3)
Denain
(FRA-3)
4
Franck Monpounga
Roche-la-Molière
(FRA-3)
Feurs
(FRA-3)
3
Stephane Monschau
Quimper
(FRA-3)
2
Jean-Michel Montabord
Sapela
(FRA-3)
1
Sebastien Montagne
Saint-Vallier
(FRA-3)
2
Eddy Morand
Lievin
(FRA-3)
2
Martin Moreau
Angers
(FRA-3)
2
Yannis Morin
Pôle France
(FRA-3)
1
Gerrick Morris
Longwy
(FRA-3)
1
Wayne Morris
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Antoine Mortier
Le Portel
(FRA-3)
1
Kevin Mouchi
Sapela
(FRA-3)
2
Pierrick Moukenga
Bordeaux
(FRA-3)
1
Jeremy Mourino
Rodez
(FRA-3)
1
Gaetan Muller
Autun
(FRA-3)
1
Alexandre N'kembe
Le Portel
(FRA-3)
1
Roland N'kembe
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Maxime Nelaton
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Stephane Neri
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
Troy Nesmith
Blois
(FRA-3)
2
Navid Niktash
Blois
(FRA-3)
2
Dawn Obadina
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Slobodan Ocokoljic
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Tarik Oukid
Rodez
(FRA-3)
1
Ludovic Outtier
Le Portel
(FRA-3)
2
Joseph Owona
Bordeaux
(FRA-3)
2
Daniel Oyono
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Xavier Pasut
Valence-Condom
(FRA-3)
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
4
Ludovic Patey
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Roderick Pegon
Roche-St Etienne
(FRA-3)
2
Francois Pehoua-Tara-Ngoyi
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Christophe Pellegrini
Autun
(FRA-3)
1
Marc-Antoine Pellin
Pôle France
(FRA-3)
1
Anthony Penuisic
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Brice Petit
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Djordje Petrovic
Roche-St Etienne
(FRA-3)
2
Philippe Pezet
Blois
(FRA-3)
1
Thomas Pichierri
Lievin
(FRA-3)
2
Maxime Picque
Lievin
(FRA-3)
2
Aude Pierre Joseph
Le Portel
(FRA-3)
Lievin
(FRA-3)
4
David Pipereau
Blois
(FRA-3)
2
Damien Pistre
Le Puy
(FRA-3)
2
Etienne Plateau
Pôle France
(FRA-3)
1
Guillaume Pons
Nanterre
(FRA-3)
1
Jean-Francois Porcher
Autun
(FRA-3)
1
Francois Preira
Bordeaux
(FRA-3)
Feurs
(FRA-3)
3
Marin Prskalo
Limoges
(FRA-3)
1
Didier Przygoda
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Desmond Quincy-Jones
Denain
(FRA-3)
2
Anthony Racine
Pôle France
(FRA-3)
1
Christian Radium
Nanterre
(FRA-3)
1
Vesko Radnic
Autun
(FRA-3)
1
Alexis Rambur
Saint-Quentin
(FRA-3)
1
Tony Ramphort
Longwy
(FRA-3)
Angers
(FRA-3)
4
Johan Rathieuville
Brest
(FRA-3)
1
Igor Ratkovic
Boulazac
(FRA-3)
1
Loïc Raymond
Vanves
(FRA-3)
1
Antso Razafindrabe
Blois
(FRA-3)
2
Benjamin Recoura
Blois
(FRA-3)
2
Hubert Register
Nanterre
(FRA-3)
1
Benjamin Rey
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Jean-Francois Reymond
Feurs
(FRA-3)
1
Paul Richard
Rodez
(FRA-3)
1
Jean-Stephane Rinna
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Rolan Roberts
Brest
(FRA-3)
1
Kelvin Robinson
Lievin
(FRA-3)
2
Olivier Romain
Pôle France
(FRA-3)
Saint-Quentin
(FRA-3)
4
Sylvain Rosnet
Poitiers
(FRA-3)
3
Steve Ross
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
1
Derrick Russell
Lievin
(FRA-3)
1
Pierre Sagot
Boulazac
(FRA-3)
1
Kadafi Saidi Houmadi
Lievin
(FRA-3)
2
Bruno Salamon
Valence-Condom
(FRA-3)
2
Dimitri Salles
Valence-Condom
(FRA-3)
3
Tahirou Sani
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Dameon Sansom
Sapela
(FRA-3)
1
Anthony Santoro
Longwy
(FRA-3)
2
Mickaël Saplana
Poissy
(FRA-3)
2
Jeremy Sarre
Limoges
(FRA-3)
1
Julien Sauret
Denain
(FRA-3)
2
Corentin Sauzeau
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Halim Sayah
Rodez
(FRA-3)
1
Jerry Scroffernecher
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Jerome Seailles
Valence-Condom
(FRA-3)
2
Albert Sebag
Golfe Juan
(FRA-3)
1
Stephane Seke
Boulazac
(FRA-3)
1
Dejan Sencanski
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Guillaume Sene
Le Puy
(FRA-3)
2
Willy Senegal
Le Portel
(FRA-3)
1
Versile Shaw
Nanterre
(FRA-3)
1
Lavar Simmons
Roche-St Etienne
(FRA-3)
2
Roy Smallwood
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Steeve Soliman
Le Puy
(FRA-3)
2
Gary Staelens
Brest
(FRA-3)
1
Maurice Stephens
Bordeaux
(FRA-3)
2
Pawel Storozynski
Limoges
(FRA-3)
1
Danny Strong
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Derrick Stroud
Le Portel
(FRA-3)
1
Nicolas Strunc
Quimper
(FRA-3)
2
Olivier Sulpice
Saint-Vallier
(FRA-3)
Angers
(FRA-3)
4
Robert Swain
Poissy
(FRA-3)
1
Harold Swanagan
Autun
(FRA-3)
1
Mamoudou Sy
Bordeaux
(FRA-3)
2
Diamory Sylla
Limoges
(FRA-3)
1
Guillaume Szaszczak
Le Portel
(FRA-3)
1
Bojan Tadic
Longwy
(FRA-3)
2
Jean-Philippe Tailleman
Roche-St Etienne
(FRA-3)
1
Name Tandia
Denek Bat Urcuit
(FRA-3)
2
Eric Taylor
Le Portel
(FRA-3)
1
Mathieu Tensorer
Quimper
(FRA-3)
2
David Thevenon
Limoges
(FRA-3)
1
Arnauld Thinon
Poitiers
(FRA-3)
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
4
Cheikhou Thioune
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Benjamin Thomas
Saint-Vallier
(FRA-3)
Roche-St Etienne
(FRA-3)
4
Romain Tillon
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Fernando Tonella
Limoges
(FRA-3)
1
Aurelien Toto N'kote
Le Portel
(FRA-3)
1
Nicolas Trabucco
Sapela
(FRA-3)
2
Mantcha Traore
Saint-Vallier
(FRA-3)
2
Jean-Victor Traore
Angers
(FRA-3)
2
Silvye Turkovic
Vanves
(FRA-3)
1
Ezenwa Ukeagu
Blois
(FRA-3)
1
Mickael Urie
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Milan Vasic
Boulazac
(FRA-3)
1
Ludovic Vaty
Pôle France
(FRA-3)
3
Diego Vebobe
Golfe Juan
(FRA-3)
2
Marvin Vebobe
Pôle France
(FRA-3)
1
Zoran Viskovic
Lievin
(FRA-3)
1
James Wade
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Stephane Wagner
Boulazac
(FRA-3)
1
Mike Wallace
Poitiers
(FRA-3)
3
Jacques Wampfler
Limoges
(FRA-3)
1
Joseph Williams
Sapela
(FRA-3)
1
Kai Williams
Blois
(FRA-3)
2
Raphael Wilson
Pôle France
(FRA-3)
2
Rasheed Wright
Saint-Vallier
(FRA-3)
2
Robert Yanders
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Frederic Zadro
Valence-Condom
(FRA-3)
3
Jean-Yves Zahoui
Brest
(FRA-3)
1
Roberto Zameo
Autun
(FRA-3)
1
Kenrick Zondervan
Saint-Chamond
(FRA-3)
1