All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Estonia
Estonia - EMKL
Teams
Tartu Ülikool
Vitali Denikin
Vitali
Denikin
Opponents
Mar 5, 1986 (38 years old)
Estonian
2m03 / 6-8
C
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="19310" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Vitali Denikin has faced 157 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Kristo Aab
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
4
Kiur Akenparg
Pärnu Sadam
(EE-1)
G4S Noorteliiga
(EE-1)
3
James Allen
Rakvere Tarvas
(EE-1)
2
Kaspar Allese
Audentes Ulikool
(EE-1)
TALTECH
(EE-1)
3
Karmo Allikas
Audentes Ulikool
(EE-1)
2
Vallo Allingu
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
4
Gregor Arbet
Triobet/Dalkia
(EE-1)
4
Ardo Armpalu
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
4
Anton Batanov
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
4
Turner Battle
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
1
Evgeny Belousov
TALTECH
(EE-1)
4
Vyacheslav Bogdanov
Triobet/Dalkia
(EE-1)
TALTECH
(EE-1)
5
Maksim Darski
Kohila SK
(EE-1)
Rakvere Tarvas
(EE-1)
Kalev Tallinn
(EE-1)
6
Gert Dorbek
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
Kalev Tallinn
(EE-1)
5
Erik Dorbek
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
2
Karl-Peeter Dorbek
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
4
Marek Doronin
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
3
Saulius Dumbliauskas
TALTECH
(EE-1)
4
Allan Ehte
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Timo Eichfuss
Rakvere Tarvas
(EE-1)
2
Heigo Erm
Kohila SK
(EE-1)
4
Howard Frier
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
3
Aleksandr Golubev
Triobet/Dalkia
(EE-1)
1
Victor Gonzalez
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
4
Reinar Hallik
Triobet/Dalkia
(EE-1)
2
Taavi Hamarsalu
Pärnu Sadam
(EE-1)
2
Hindrek Heilu
Kohila SK
(EE-1)
Audentes Ulikool
(EE-1)
5
Kaur Heinaru
Kohila SK
(EE-1)
1
Henrik Herman
TALTECH
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
6
Priit Ilver
TALTECH
(EE-1)
8
Timo Ilves
Kohila SK
(EE-1)
1
Mihkel Ital
Kohila SK
(EE-1)
3
Tarmo Juhanson
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
1
Rait Kabin
Pärnu Sadam
(EE-1)
2
Mooses Kaja
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Kaspar Kaljula
Pärnu Sadam
(EE-1)
1
Tanel Kaljula
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
3
Silver Kallas
Rakvere Tarvas
(EE-1)
2
Ivo Kallasmaa
Kohila SK
(EE-1)
2
Toomas Kandimaa
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
2
Sass Karemae
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
1
Steve Karo
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Erik Keedus
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
1
Rait Keerles
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
1
Kristjan Keres
Pärnu Sadam
(EE-1)
1
Rene Kiil
TALTECH
(EE-1)
1
Joosep Kivimae
G4S Noorteliiga
(EE-1)
4
Erki Kivinukk
TALTECH
(EE-1)
8
Aimar Kiviruut
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
1
Henri Klemmer
Pärnu Sadam
(EE-1)
2
Indrek Konno
Pärnu Sadam
(EE-1)
1
Roman Konontshuk
Audentes Ulikool
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
3
Kristjan Korjus
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
2
Raul Krebs
G4S Noorteliiga
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
5
Henri Kroosmann
TALTECH
(EE-1)
1
Martin Kumm
Audentes Ulikool
(EE-1)
1
Tanel Kurbas
G4S Noorteliiga
(EE-1)
4
Sander Kuusk
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
1
Aivar Kuusmaa
Kalev Tallinn
(EE-1)
1
Martin Lang
G4S Noorteliiga
(EE-1)
3
Marti Lasn
Pärnu Sadam
(EE-1)
1
Silver Leppik
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
1
Bruno Lill
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
1
Erkko Linnas
Kohila SK
(EE-1)
TALTECH
(EE-1)
3
Priit Lokotchevski
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Daniel Loobas
Kohila SK
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
3
Mario Luik
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Lauri Luks
G4S Noorteliiga
(EE-1)
2
Mart Maesalu
Audentes Ulikool
(EE-1)
2
Mihkel Mager
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Kristjan Makke
Triobet/Dalkia
(EE-1)
Audentes Ulikool
(EE-1)
6
Kaspar Marli
G4S Noorteliiga
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
4
Margus Metstak
TALTECH
(EE-1)
7
Egidijus Mikalajunas
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
2
Stanislav Minitsh
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
1
Sten Moldre
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
2
J.S. Nash
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
3
Heiko Niidas
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
4
Mihkel Niine
G4S Noorteliiga
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
3
Reigo Nomm
Pärnu Sadam
(EE-1)
1
Marek Noormets
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
Kalev Tallinn
(EE-1)
5
Ingmar Nops
G4S Noorteliiga
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
4
Ardi Oja
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
1
Kristo Orula
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
1
Asko Paade
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
1
Reimo Pahn
G4S Noorteliiga
(EE-1)
4
Arkko Pakkas
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
1
Andre Parn
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
TALTECH
(EE-1)
5
Jesper Parve
Pärnu Sadam
(EE-1)
2
Tanel Pastarus
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
2
Rauno Pehka
TALTECH
(EE-1)
2
Priit Pihela
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
2
Illimar Pilk
G4S Noorteliiga
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
6
Peep Pitk
Kohila SK
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
5
Joosep Pokla
TALTECH
(EE-1)
2
Mario Polusk
TALTECH
(EE-1)
2
Jurgen Pukk
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
1
Janar Purasson
Audentes Ulikool
(EE-1)
1
Rain Raadik
Pärnu Sadam
(EE-1)
1
Marko Raamat
Kohila SK
(EE-1)
2
Indrek Raig
TALTECH
(EE-1)
3
Ronald Randma
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
Triobet/Dalkia
(EE-1)
Audentes Ulikool
(EE-1)
4
Heikko Rannula
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
4
Siim Raudla
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
1
Indrek Reinbok
TALTECH
(EE-1)
Kalev Tallinn
(EE-1)
8
Kristo Reinumae
Kalev Tallinn
(EE-1)
1
Marko Riis
Triobet/Dalkia
(EE-1)
3
Heiki Riives
Kohila SK
(EE-1)
Kalev Tallinn
(EE-1)
5
Raido Ringmets
Audentes Ulikool
(EE-1)
Pärnu Sadam
(EE-1)
3
Raido Roos
Triobet/Dalkia
(EE-1)
Audentes Ulikool
(EE-1)
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
7
Indrek Rumma
TALTECH
(EE-1)
1
Ivar Ruubel
Pärnu Sadam
(EE-1)
2
Kaido Saag
Audentes Ulikool
(EE-1)
1
Kristo Saage
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
4
Madis Saarmets
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
1
Donatas Sabaliauskas
TALTECH
(EE-1)
2
Kaido Saks
TALTECH
(EE-1)
2
Erki Saksing
Kohila SK
(EE-1)
3
Mark Shein
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
2
Madis Shumanov
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Kauri Sild
TALTECH
(EE-1)
6
Priit Silland
Triobet/Dalkia
(EE-1)
4
Dmitri Smoslov
Kohila SK
(EE-1)
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
4
Tanel Sokk
Triobet/Dalkia
(EE-1)
4
Sten-timmu Sokk
G4S Noorteliiga
(EE-1)
Triobet/Dalkia
(EE-1)
4
Titi Spasojevic
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Ando Tagamets
Kalev Tallinn
(EE-1)
1
Rauno Tamm
Kohila SK
(EE-1)
4
Reimo Tamm
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
3
Elgar Tamsalu
Pärnu Sadam
(EE-1)
2
Tarmo Tartes
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
G4S Noorteliiga
(EE-1)
6
Tanel Tein
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
3
Taavi Telgma
TALTECH
(EE-1)
3
Teet Telgma
TALTECH
(EE-1)
1
Alvydas Tenys
TALTECH
(EE-1)
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
2
Joosep Toome
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
2
Raivo Tribuntsov
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Imre Triisberg
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
1
Ivar Tulit
G4S Noorteliiga
(EE-1)
3
Ivo Uibukant
TALTECH
(EE-1)
Kalev Tallinn
(EE-1)
2
Tarmo Unt
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
2
Tonu Uusmaa
TALTECH
(EE-1)
5
Martin Vahimets
Audentes Ulikool
(EE-1)
2
Janis Vahter
Triobet/Dalkia
(EE-1)
4
Andri Valjaots
Tallinna Kalev/TLÜ
(EE-1)
G4S Noorteliiga
(EE-1)
4
Zydrunas Valuckas
Tallinna ulikoolid - A.Le Coq
(EE-1)
1
Veljo Vares
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
2
Antti Vasar
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
4
Allar Velleramm
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
2
Viljar Veski
Triobet/Dalkia
(EE-1)
3
Reemo Veski
Audentes Ulikool
(EE-1)
2
Martin Viiask
Tartu Ülikool Maks & Moorits
(EE-1)
3
Karl-Ingemar Viilver
G4S Noorteliiga
(EE-1)
2
Raido Villers
Rakvere Tarvas
(EE-1)
1
Karl Vimberg
Rakvere Tarvas
(EE-1)
2
James Williams
BC Kalev/Cramo
(EE-1)
1
Alesh Zivanovic
Triobet/Dalkia
(EE-1)
1