All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Italy
Italy - Serie B Girone B
Teams
Torrenova
Alberto Mazzullo
Alberto
Mazzullo
Opponents
Feb 15, 1998 (26 years old)
1m98 / 6-6
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="236424" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Alberto Mazzullo has faced 133 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Luca Albique
Campus Varese
(ITA-3 B)
6
Marco Allegretti
Campus Varese
(ITA-3)
3
Giovanni Allodi
Fiorenzuola Bees
(ITA-3 B)
1
Giampaolo Almansi
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Riccardo Antonelli
Campus Varese
(ITA-3 B)
3
Gints Antrops
Juvi Cremona
(ITA-3 B)
1
Alberto Apuzzo
Riso Scotti Pavia
(ITA-3 B)
1
Simone Aromando
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Nicola Artuso
Sangiorgese
(ITA-3 B)
2
Luca Baggi
Sangiorgese
(ITA-3 B)
1
Giacomo Baldini
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Andrea Bargnesi
Sangiorgese
(ITA-3 B)
2
Luca Bedetti
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
2
Eugenio Beretta
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
2
Gabriele Berra
Sangiorgese
(ITA-3 B)
2
Alberto Besozzi
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
1
Mario Bevilacqua
ELAchem Vigevano 1955
(ITA-3 B)
1
Sebastiano Bianchi
Sangiorgese
(ITA-3 B)
1
Andrea Bianco
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
2
Duilio Birindelli
Bakery Piacenza
(ITA-3 B)
1
Ilia Boev
Campus Varese
(ITA-3 B)
6
Santiago Boffelli
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
2
Marco Bona
Juvi Cremona
(ITA-3 B)
1
Jonas Bracci
Fiorenzuola Bees
(ITA-3 B)
1
Antonio Brighi
Fiorenzuola Bees
(ITA-3 B)
1
Fabio Bugatti
ELAchem Vigevano 1955
(ITA-3 B)
1
Giorgio Canzonieri
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
2
Andrea Caridi
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
2
Giuseppe Caronna
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
1
Matteo Cassinerio
Sangiorgese
(ITA-3 B)
1
Roberto Chessari
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
2
Albano Chiarastella
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
2
Riccardo Chinellato
Corona Platina Piadena
(ITA-3 B)
1
Matteo Ciocca
Riso Scotti Pavia
(ITA-3 B)
1
Sebastiano Codato
Sangiorgese
(ITA-3 B)
1
Alberto Conti
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
2
Alessandro Corno
Campus Varese
(ITA-3 B)
6
Cosimo Costi
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
2
Gabriele Crescenzi
Juvi Cremona
(ITA-3 B)
1
Valerio Cucchiaro
ELAchem Vigevano 1955
(ITA-3 B)
1
Giuseppe Cuffaro
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
2
Mark Czumbel
Bakery Piacenza
(ITA-3 B)
1
Luca Dalco
Campus Varese
(ITA-3 B)
6
Federico De Bettin
Corona Platina Piadena
(ITA-3 B)
1
Nicholas Dessi
Riso Scotti Pavia
(ITA-3 B)
1
Matias Di Marco
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
2
Omar Dieng
Sangiorgese
(ITA-3 B)
1
Modou Diouf
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Alessio Donadoni
Riso Scotti Pavia
(ITA-3 B)
1
Davide Drigo
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
2
Giulio Dushi
Sangiorgese
(ITA-3 B)
2
Zakaria El Agbani
Bakery Piacenza
(ITA-3 B)
1
Tommaso Felici
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
2
Simone Ferrazzi
Corona Platina Piadena
(ITA-3 B)
1
Gabriele Fin
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
2
Luca Fontecchio
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
2
Luca Fowler
Fiorenzuola Bees
(ITA-3 B)
1
Alberto Fragonara
Sangiorgese
(ITA-3 B)
2
Milo Galli
Fiorenzuola Bees
(ITA-3 B)
1
Patrick Gatti
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Mirko Gentili
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
2
Lorenzo Gergati
Campus Varese
(ITA-3 B)
6
Riccardo Ghedini
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Massimo Giorgetti
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Gianluca Giorgi
ELAchem Vigevano 1955
(ITA-3 B)
1
Edoardo Giovara
Corona Platina Piadena
(ITA-3 B)
1
Alessandro Grande
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
2
Andrea Graziani
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
2
Filippo Guerra
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
2
Lorenzo Guerri
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
2
Penny Hidalgo
Campus Varese
(ITA-3 B)
1
Giovanni Ianelli
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
2
Karim Idrissou
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
2
Umberto Indelicato
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
1
Carmelo Iurato
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
2
Nicola Ivanaj
Campus Varese
(ITA-3 B)
4
Alioune Ka
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Dimitri Klyuchnyk
Juvi Cremona
(ITA-3 B)
1
Stefano Laudoni
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
1
Umberto Livelli
Fiorenzuola Bees
(ITA-3 B)
1
Giuseppe Lombardo
Green Basket Palermo
(ITA-3 B)
2
Matteo Macchi
Campus Varese
(ITA-3)
1
Stefan Malkic
Sangiorgese
(ITA-3 B)
1
Matteo Maruca
Campus Varese
(ITA-3 B)
6
Dario Masciarelli
Juvi Cremona
(ITA-3 B)
1
Mattia Mastroianni
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
2
Nicolas Mayer
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
1
Andrea Mazzucchelli
ELAchem Vigevano 1955
(ITA-3 B)
1
Jacopo Mercante
Juvi Cremona
(ITA-3 B)
1
Marko Milovanovikj
Juvi Cremona
(ITA-3 B)
1
Matteo Motta
Corona Platina Piadena
(ITA-3 B)
1
Joel Myers
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
2
Ferdinando Nasello
Riso Scotti Pavia
(ITA-3 B)
1
Federico Passerini
ELAchem Vigevano 1955
(ITA-3 B)
1
Edoardo Pedroni
Bakery Piacenza
(ITA-3 B)
1
Marco Perin
Bakery Piacenza
(ITA-3 B)
1
Mait Peterson
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
2
Andrea Piazza
Riso Scotti Pavia
(ITA-3 B)
1
Andrea Picarelli
Sangiorgese
(ITA-3 B)
2
Marco Planezio
Bakery Piacenza
(ITA-3 B)
1
Daniele Quartieri
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Vladyslav Radchenko
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Giovanni Ragagnin
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
2
Federico Ricci
Fiorenzuola Bees
(ITA-3 B)
1
Raffaele Rosa
ELAchem Vigevano 1955
(ITA-3 B)
1
Filippo Rossi
ELAchem Vigevano 1955
(ITA-3 B)
1
Emanuele Rossi
Riso Scotti Pavia
(ITA-3 B)
1
Paolo Rotondo
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
2
Andrea Saccaggi
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
2
Michael Sacchettini
Bakery Piacenza
(ITA-3 B)
1
Manuel Saladini
Riso Scotti Pavia
(ITA-3 B)
1
Lucio Salafia
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
1
Andrea Sorrentino
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
2
Gianmarco Sorrentino
Campus Varese
(ITA-3)
3
Jacopo Soviero
Bologna Basket 2016
(ITA-3 B)
1
Fabio Stefanini
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
2
Kristofers Strautmanis
Corona Platina Piadena
(ITA-3 B)
1
Maurizio Tassone
ELAchem Vigevano 1955
(ITA-3 B)
1
Marco Timperi
Fiorenzuola Bees
(ITA-3 B)
1
Thomas Tinsley
Corona Platina Piadena
(ITA-3 B)
1
Davide Todeschini
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Marco Torgano
Riso Scotti Pavia
(ITA-3 B)
1
Francesco Toso
Sangiorgese
(ITA-3 B)
2
Giorgio Trentini
Campus Varese
(ITA-3)
5
Giuseppe Trevisi
Corona Platina Piadena
(ITA-3 B)
1
Kiryl Tsetserukou
Brianza Casa Basket
(ITA-3 B)
2
Liam Udom
Bakery Piacenza
(ITA-3 B)
1
Simon Ugochukwu Andrew
Virtus Ragusa
(ITA-3 B)
2
Elvis Vacchelli
Juvi Cremona
(ITA-3 B)
1
Lorenzo Varaschin
Juvi Cremona
(ITA-3 B)
1
Giovanni Veronesi
Moncada Energy Agrigento
(ITA-3 B)
2
Edoardo Veronesi
Campus Varese
(ITA-3)
1
Sebastian Vico
Bakery Piacenza
(ITA-3 B)
1