All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Impuls-BGUIR
Mihail Vaido
Mihail
Vaido
Opponents
Sep 30, 2001 (22 years old)
Belorussian
1m85 / 6-1
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="236846" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Mihail Vaido has faced 198 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Kapachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Danil Adaskov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Andrey Ageenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Darrious Agnew
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Maksim Alekseev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Konstantin Andreev
RGUOR Minsk
(BLR-1)
Brest Region
(BLR-1)
3
Alexander Baidakov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Denis Bakshaev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Ivan Balduev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
RGUOR Minsk
(BLR-1)
12
Vadim Balyakin
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Daniil Barysevich
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Evgeniy Belyankov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Dmitriy Bezrychenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Gleb Bigun
Brest Region
(BLR-1)
1
Pavel Bliznec
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Vladislav Bliznyuk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Andrei Bobkov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Aleksey Bochkar
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
9
Nikita Bogdel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Daniil Borisevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Artsiom Brashko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
9
Viacheslav Buldyk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Klavs Cavars
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Egor Chesnov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Aleksandr Chivel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Kiryl Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
11
Kristopher Clyburn
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Derek Cooke
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Tavin Cummings
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Mikita Dashkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Brooks Debisschop
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Daniil Diakov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Nikola Djuric
Grodno-93
(BLR-1)
9
Timur Dryukov
Grodno-93
(BLR-1)
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
18
Vladislav Dubovik
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Mihail Ermonin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Georgy Fastov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Sergey Fedorchuk
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
Brest Region
(BLR-1)
5
Vyacheslav Fominykh
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
6
Anton Gaidel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
6
Roman Gest
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Aleksandr Gogarev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
RGUOR Minsk
(BLR-1)
6
Mikhail Golubko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Artem Govin
Brest Region
(BLR-1)
1
Nazar Guliev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
10
Nikita Hadun
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
8
Maxim Hailo
Brest Region
(BLR-1)
1
Maxim Hantsevich
Brest Region
(BLR-1)
1
Darol Hernandez
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Raman Hests
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Nathan Hoover
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Nikita Hrabarev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Marcanvis Hymon
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Ivan Ignashin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Nazar Ilyuschenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Aleksey Iudkin
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
9
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
7
Aleksandr Kalugin
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
10
Aleksandr Kapachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
8
Timofey Karpuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Brest Region
(BLR-1)
2
Maksim Khantsevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Aleksandr Kharkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
5
Daniil Kisel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Daniil Kolesnikov
Brest Region
(BLR-1)
2
Egor Komlach
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Aleksandr Kopachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Maksim Kopytski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Vyacheslav Korzh
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
7
Daniil Kosko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Sviatoslav Kovalev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Vladislav Kovalev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
6
Aleksandr Kozelkov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
1
Egor Kozlov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Maksym Kozlovets
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
6
Egor Kranin
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Grigory Kruk
Grodno-93
(BLR-1)
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
9
Dmitry Kuratnik
Grodno-93
(BLR-1)
16
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
2
Aleksandr Lavrenov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Vitaly Lebedev
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
11
Toms Leimanis
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Sergey Lemeshevskiy
Grodno-93
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
7
Ivan Litarnyi
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Maxim Lutych
Grodno-93
(BLR-1)
12
Artemi Lyashuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Dmitriy Mahnach
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
7
Dusan Majstorovic
Grodno-93
(BLR-1)
2
Rostislav Makavchik
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
10
Daniil Makritskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Artem Malkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
7
Artem Malyavko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Maksim Marach
Brest Region
(BLR-1)
1
Jan Marynin
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
6
Nikita Matsal
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
11
Dupree McBrayer
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Tywain McKee
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Timur Michailov
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Vlad Mikulskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
6
Timofey Mikyanets
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Illia Milasheuski
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Ilya Milashevskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
7
Maksim Miroshnichenko
Grodno-93
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
12
Vladislav Moroz
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
5
Maxim Moskalchuk
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
1
Nikita Nadeev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Dmitriy Naumenko
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
4
Aliaksei Navoichyk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
12
Andrey Navoychik
Grodno-93
(BLR-1)
6
Aleksey Navoychyk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
David Odiah
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Andrey Ojgo
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
8
Saveli Ovchinnikov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
11
Victor Ovsepyan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
11
Andrey Ozhgo
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Vladislav Pahomov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Vadzim Paiko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Mikhail Pakhryaev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Kanstantsin Pasko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Egor Patupchik
Grodno-93
(BLR-1)
1
Bendzhamin Pavel Dudu
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Daniil Petruchenko
RGUOR Minsk
(BLR-1)
2
Ruslan Pishcheyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
11
Pavel Pogorelov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Ilya Polonevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
11
Ivan Polyakov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Nikita Porohnenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Timofey Porolev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Malik Porter
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Artem Pototsky
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Egor Potupchik
Grodno-93
(BLR-1)
8
Mihail Pozniak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Mikhail Poznyak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Nikita Prokopenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Aliaksandr Pustahvar
Grodno-93
(BLR-1)
1
Aleksander Pustogvar
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Roman Radkovskiy
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Ivan Rekun
Brest Region
(BLR-1)
2
Evgeniy Ribkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Mihail Rogaschuk
Brest Region
(BLR-1)
1
Andrey Rogozenkо
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Konstantin Satsuk
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
10
Evheniy Savostian
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Maksim Sazonov
Grodno-93
(BLR-1)
16
Ilya Scherba
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Artem Sekushenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
12
Ilya Sharipov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
8
Aleksey Sharipov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Grigoriy Sharko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Robert Sharkov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Roman Shcherbakov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
11
Anton Shchurko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
Brest Region
(BLR-1)
7
Gleb Sherstobitov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Aleksey Shevchenko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
RGUOR Minsk
(BLR-1)
8
Daniil Shibaev
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
8
Maksim Shustov
Grodno-93
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
12
Vladislav Shvakel
Grodno-93
(BLR-1)
16
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
1
Filip Simic
Grodno-93
(BLR-1)
1
Illia Sirotski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Denis Sivatskiy
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Evgeni Smyrnov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Konstantin Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
1
Andrey Staborovskij
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
5
Evgeniy Starostenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Mikita Stasilevich
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
10
Vadzim Stubeda
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Sergey Tatur
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Cornelius Taylor
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Ivan Terehov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
7
Arnesto Tkachuk
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
5
Ernesto Tkachuk
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Egor Tomashevskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Vadim Tretyak
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
11
Aleksey Trostineckiy
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Arseni Tugarinov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
5
Kiryl Vaskautsou
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Uladzimir Verameenka
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Timofey Verevkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Denis Vikentyev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
4
Kirill Vinokurov
Grodno-93
(BLR-1)
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
9
Aleksey Yanchuk
Brest Region
(BLR-1)
1
Ivan Yanochkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Denis Yarets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Aleksandr Yasevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Konstantin Yatchenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Aliaksei Yudkin
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Yahor Yuryeu
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Dmitriy Zaharenkov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Anton Zaretskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Vyacheslav Zelenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Yanfei Zhang
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2