All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
RGUOR Minsk
Timur Michailov
Timur
Michailov
Opponents
Jan 21, 2004 (20 years old)
Belorussian
1m93 / 6-4
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="236875" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Timur Michailov has faced 132 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Kapachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Danil Adaskov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Andrey Ageenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Dmitriy Bezrychenko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Pavel Bliznec
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Vladislav Bliznyuk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Andrei Bobkov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Aleksey Bochkar
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Nikita Bogdel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Daniil Borisevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
Nikita Borodin
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
3
Artsiom Brashko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Vatslav Bugaev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Daniil Bugaev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Viacheslav Buldyk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Kiryl Chumakov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Tavin Cummings
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Mikita Dashkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Brooks Debisschop
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Maksim Dobrovolskiy
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Ilya Dolnikov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Timur Dryukov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
3
Egor Dudov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Egor Ermolchik
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
1
Mihail Ermonin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Sergey Fedorchuk
Brest Region
(BLR-1)
3
Vyacheslav Fominykh
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Anton Gaidel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Roman Gest
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Mikhail Golubko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Nazar Guliev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Nikita Hadun
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Maxim Hailo
Brest Region
(BLR-1)
1
Maxim Hantsevich
Brest Region
(BLR-1)
1
Darol Hernandez
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Yuriy Ignatiev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Aleksey Iudkin
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Aliaksei Kachan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Aleksandr Kalugin
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Ivan Kalyaev
Grodno-93
(BLR-1)
1
Pavel Karasevich
Grodno-93
(BLR-1)
1
Timofey Karpuk
Brest Region
(BLR-1)
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Aleksandr Kharitonov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Aleksandr Kharkevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Egor Klyshnikov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Daniil Kolesnikov
Brest Region
(BLR-1)
4
Maksim Koratcov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Vyacheslav Korzh
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Aleksey Kovalev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Egor Kozlov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Maksym Kozlovets
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Egor Kranin
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Grigory Kruk
Grodno-93
(BLR-1)
1
Yaroslav Kurapov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Dmitry Kuratnik
Grodno-93
(BLR-1)
2
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
4
Aleksandr Lavrenov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Vitaly Lebedev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Sergey Lemeshevskiy
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Ivan Litarnyi
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Maxim Lutych
Grodno-93
(BLR-1)
1
Artemi Lyashuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Dmitriy Mahnach
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Rostislav Makavchik
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Daniil Makritskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Jan Marynin
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Nikita Matsal
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Dupree McBrayer
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Vlad Mikulskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Ilya Milashevskiy
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Maksim Miroshnichenko
Grodno-93
(BLR-1)
2
Vladislav Moroz
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
3
Nikita Nadeev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Dmitriy Naumenko
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Andrey Navoychik
Grodno-93
(BLR-1)
2
Aleksey Navoychyk
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
1
David Odiah
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Andrey Ojgo
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Victor Ovsepyan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Marsel Ovsepyan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Vladislav Pahomov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Kanstantsin Pasko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Ruslan Pishcheyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Ilya Polonevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Nikita Porohnenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Timofey Porolev
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Egor Potupchik
Grodno-93
(BLR-1)
2
Andrey Prikhodko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Nikita Prokopenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Ivan Rekun
Brest Region
(BLR-1)
3
Evgeniy Ribkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Mihail Rogaschuk
Brest Region
(BLR-1)
4
Konstantin Satsuk
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Evheniy Savostian
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Maksim Sazonov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Ilya Scherba
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Artem Sekushenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Ilya Sharipov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Aleksey Sharipov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Grigoriy Sharko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Roman Shcherbakov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Anton Shchurko
Brest Region
(BLR-1)
3
Daniil Shibaev
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Daniil Shishko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Artem Shkuratov
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Vladislav Shvakel
Grodno-93
(BLR-1)
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
3
Denis Sivatskiy
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
2
Konstantin Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
4
Dmitriy Solyshko
Brest Region
(BLR-1)
2
Evgeniy Starostenko
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
2
Mikita Stasilevich
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
3
Vadzim Stubeda
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Ivan Terehov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Arnesto Tkachuk
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Egor Tomashevskiy
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Vadim Tretyak
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
2
Arseni Tugarinov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
4
Sergey Vabischevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Mihail Vaido
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Anton Vashkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Kirill Vaskovtsov
Tsmoki-Minsk
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Timofey Verevkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Vladislav Vinnikov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Kirill Vinokurov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
Grodno-93
(BLR-1)
5
Aleksey Yanchuk
Brest Region
(BLR-1)
2
Denis Yarets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Aleksandr Yasevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Gena Zahar
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Dmitriy Zaharenkov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Anton Zaretskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1