All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Bulgaria
Bulgaria - Division A
Teams
Pleven
Konstantin Tarnovski
Konstantin
Tarnovski
Opponents
Jul 29, 1993 (31 years old)
Bulgarian
1m82 / 6-0
SG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="238147" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Konstantin Tarnovski has faced 151 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Krum Achillei
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
3
Stoil Aladjov
Vihar Aytos
(BUL-2)
2
Krasimir Aleksandrov
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
3
Mario Aleksandrov
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Borimir Aleksiev
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
3
Rostislav Aleksov
Nesebar
(BUL-2)
3
Dimitar Andreev
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
1
Simeon Apostolov
Vihar Aytos
(BUL-2)
5
Georgi Arihtev
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
1
Stefan Atanasov
Yambol 2
(BUL-2)
1
Stefan Bakalov
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
1
Svetoslav Baychev
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
5
Tervel Bazhanov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
6
Leonid Bazhanov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
2
Viktor Blagoslovinov
Dunav Ruse
(BUL-2)
2
Miroslav Bogdanov
Shabla
(BUL-2)
1
Georgi Boshnakov
Beroe 2
(BUL-2)
2
Georgi Boynov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
5
Hristo Boynov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
3
Bogdan Bratoev
Dunav Ruse
(BUL-2)
1
Furuwa Brendax
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
5
Daniel Chernashki
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Stoyan Cheshmedjiev
Dunav Ruse
(BUL-2)
2
Jordan Cholakov
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Milen Cholakov
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Andrean Dekov
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
4
Daniel Dimitrov
Nesebar
(BUL-2)
3
Ivaylo Dimitrov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
4
Krasimir Dimitrov
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Zlatomir Donchev
Yambol 2
(BUL-2)
1
Milen Dudev
Lokomotiv 2020
(BUL-2)
1
Samuel Francis
Lokomotiv 2020
(BUL-2)
1
Stoyan Ganev
Dunav Ruse
(BUL-2)
2
Petar Gaydarov
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
1
Dimitar Genov
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Kaloyan Georgiev
Shabla
(BUL-2)
1
Mladen Georgiev
Beroe 2
(BUL-2)
2
Nikolay Georgiev
Nesebar
(BUL-2)
1
Todor Georgiev
Vihar Aytos
(BUL-2)
Nesebar
(BUL-2)
4
Georgi Georgiev
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
1
Pavel Georgiev
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Georgi Gerganov
Yambol 2
(BUL-2)
1
Viktor Gergov
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Radi Gluhchev
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Emilian Grudov
Nesebar
(BUL-2)
2
Plamen Gurlevski
Chavdar Troyan
(BUL-2)
2
Joan Hristov
Yambol 2
(BUL-2)
1
Nasko Hristov
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Antonio Iliev
Lokomotiv 2020
(BUL-2)
1
Andrey Iliev
Vihar Aytos
(BUL-2)
2
Petar Itov
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Milen Ivanchev
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Georgi Ivanov
Dunav Ruse
(BUL-2)
2
Kaloyan Ivanov
Vihar Aytos
(BUL-2)
1
Denislav Ivanov
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Aleksandar Ivanov
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Rosen Jordanov
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
2
Jordan Kanchev
Chavdar Troyan
(BUL-2)
1
Stoyan Kaynarov
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Danail Kirov
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
2
Jordan Kirov
Vihar Aytos
(BUL-2)
5
Radoslav Kochev
Chavdar Troyan
(BUL-2)
4
Aleksandar Koeshinov
Vihar Aytos
(BUL-2)
Yambol 2
(BUL-2)
5
Kaloyan Kolchev
Beroe 2
(BUL-2)
2
Atanas Kolev
Shabla
(BUL-2)
1
Kolyo Kolev
Beroe 2
(BUL-2)
1
Mihail Kombakov
Beroe 2
(BUL-2)
2
Aleksandar Krastev
Chavdar Troyan
(BUL-2)
2
Georgi Krastev
Vihar Aytos
(BUL-2)
3
Stiliyan Kukuchev
Nesebar
(BUL-2)
1
Slavyan Lishev
Chavdar Troyan
(BUL-2)
6
Andrean Mavrov
Shabla
(BUL-2)
1
Berk Mehmed
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Kristian Mihov
Beroe 2
(BUL-2)
2
Nayden Mihovski
Chavdar Troyan
(BUL-2)
3
Martin Milanov
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
4
Stoyan Milchev
Vihar Aytos
(BUL-2)
Nesebar
(BUL-2)
6
Yasen Milov
Lokomotiv 2020
(BUL-2)
1
Tsvetomir Minev
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
4
Damyan Minkov
Beroe 2
(BUL-2)
2
Ivan Monev
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
2
Vladimir Nankinski
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Ivan Naskov
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Penyo Natskin
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
4
Kristiyan Natskin
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
3
Dimitar Naydenov
Nesebar
(BUL-2)
3
Emil Naydenov
Dunav Ruse
(BUL-2)
1
Georgi Nenov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
1
Asen Neykov
Dunav Ruse
(BUL-2)
2
Nikolay Nikolov
Nesebar
(BUL-2)
2
Pascal Nikolov
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
4
Joan Nikolov
Vihar Aytos
(BUL-2)
2
Hristiyan Nikolov
Dunav Ruse
(BUL-2)
1
Georgi Nikolov
Dunav Ruse
(BUL-2)
1
Nikola Nikolov
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Yaroslav Nikonov
Yambol 2
(BUL-2)
1
Ventsislav Nikov
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
3
Nikolay Ninov
Yambol 2
(BUL-2)
1
Tsvetoslav Ostrev
Chavdar Troyan
(BUL-2)
4
Kaloyan Panchev
Lokomotiv 2020
(BUL-2)
1
Bozhidar Panov
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Ivan Panov
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Dimitar Panov
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Radostin Papazov
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
3
Martin Partinkov
Nesebar
(BUL-2)
3
Ivan Pavlov
Lokomotiv 2020
(BUL-2)
1
Georgi Pavlov
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
2
Ilian Pavlov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
1
Kamen Penchev
Chavdar Troyan
(BUL-2)
6
Galin Petev
Nesebar
(BUL-2)
1
Ivan Petev
Nesebar
(BUL-2)
1
Petko Petkov
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Petar Petrov
Yambol 2
(BUL-2)
1
Valeri Peykov
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
2
Asen Popov
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Toni Prokopiev
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
3
Dimitar Radev
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
1
Martin Rusev
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Hristo Sarkizov
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
3
Simeon Savov
Shabla
(BUL-2)
1
Hakan Serbezov
Shabla
(BUL-2)
1
Georgi Shalamanov
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Stanislav Slaveykov
Lokomotiv 2020
(BUL-2)
1
Kristiyan Slavkov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
4
Miroslav Slavkov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
2
Pavel Spasov
Beroe 2
(BUL-2)
2
Antonio Stankov
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
2
Kiko Stavrev
Lokomotiv 2020
(BUL-2)
1
Georgi Stoyanov
Vihar Aytos
(BUL-2)
4
Svetlozar Stoychev
Lokomotiv G. O.
(BUL-2)
1
Deyan Tachev
Vihar Aytos
(BUL-2)
2
Stanislav Tenov
Perushtitsa
(BUL-2)
1
Ivaylo Todorov
Shabla
(BUL-2)
1
Dimitar Todorov
Chardafon Orlovets
(BUL-2)
4
Boyan Todorov
Showtime Varna
(BUL-2)
1
Petar Toyaganov
Beroe 2
(BUL-2)
1
Teodor Trifonov
Dunav Ruse
(BUL-2)
1
Stilyan Tsanev
Dunav Ruse
(BUL-2)
1
Stanislav Tsonkov
Shabla
(BUL-2)
1
Nikola Tsvetanov
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Minko Tsvetanov
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Andon Vachev
Yambol 2
(BUL-2)
1
Antoine Videnov
Dunav Ruse
(BUL-2)
1
Gabriel Yonkov
Chavdar Troyan
(BUL-2)
4
Vasil Yosifov
Vihar Aytos
(BUL-2)
5
Lachezar Yusev
Shabla
(BUL-2)
1
Daniel Zapryanov
CSKA Sophia
(BUL-2)
1
Georgi Zaykov
Nesebar
(BUL-2)
3
Michael Zhekov
Yambol 2
(BUL-2)
1
Dinko Zhekov
Vihar Aytos
(BUL-2)
2
Ivan Zhivkov
Dunav Ruse
(BUL-2)
1