All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Argentina
Argentina - Liga A
Teams
Argentino
Santiago Bilbao
Santiago
Bilbao
Opponents
Jan 4, 2005 (19 years old)
Argentine
1m98 / 6-6
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="251425" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Santiago Bilbao has faced 255 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Omar Abdelmeguid
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Ahmed Abouelela
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Bruno Abratte
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Sebastian Acevedo
Quimsa
(ARG-1)
2
Franco Actis
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Roberto Acuna
Olimpico LB
(ARG-1)
Instituto Cordoba
(ARG-1)
2
Rodrigo Acuna
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Nicolas Aguirre
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Jose Alessio
Union Santa Fe
(ARG-1)
2
Guillermo Aliende
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Gonzalo Alonso
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Hassan Amer
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Romeo Amprimo
Quimsa
(ARG-1)
1
Eric Anderson
Quimsa
(ARG-1)
1
Patrick Appeah
U17 Japan
(U17 WC)
1
Julian Aprea
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Juan Arengo
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Santiago Arese
Riachuelo
(ARG-1)
1
Santiago Assum
Comunicaciones
(ARG-1)
1
Alejo Azpilicueta
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Iwo Baganc
U17 Poland
(U17 WC)
1
Franco Balbi
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Franco Baralle
Quimsa
(ARG-1)
2
Raven Barber
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Santiago Barrales
Atletico Platense
(ARG-1)
1
Agustin Barreiro
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
Obera Tennis Club
(ARG-1)
3
Ivan Basualdo
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Juan Manuel Bejar
Comunicaciones
(ARG-1)
1
Ignacio Beltramino
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Lorenzo Benay
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Lautaro Berra
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Gaston Bertona
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Mateo Bolivar
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Pedro Bombino
Union Santa Fe
(ARG-1)
2
Miles Bowman
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Lachlan Brewer
U17 Australia
(U17 WC)
1
Carlin Briggs
U17 Australia
(U17 WC)
1
Juan Brussino
Quimsa
(ARG-1)
2
Carlos Manuel Buendia
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Nicolas Burgos
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Shuntaro Buto
U17 Japan
(U17 WC)
1
Mateo Buyatti
Quimsa
(ARG-1)
1
Hugo Caballero
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Luciano Caceres
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Facundo Campos
Quimsa
(ARG-1)
1
Jose Campoya
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Juan pablo Cantero
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Aaron Capurro Garcia
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Bryan Carabali
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Ayan Carvalho
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Elias Cave
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Mateo Ceci
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Leandro Cerminato
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Mateo Chiarini
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Elyjah Clark
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Francisco Conca
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Thomas Cooper
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Isaac Copeland
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Nicolas Copello
Instituto Cordoba
(ARG-1)
2
Juan Pablo Corbalan
Atletico Platense
(ARG-1)
1
Mauricio Corzo
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Mateo Corzo
Riachuelo
(ARG-1)
1
Mauro Cosolito
Quimsa
(ARG-1)
Instituto Cordoba
(ARG-1)
3
Jeantal Cylla
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Francisco Dalpino
Riachuelo
(ARG-1)
1
Jawan Davis
Riachuelo
(ARG-1)
1
Nicolas De Los Santos
Riachuelo
(ARG-1)
1
Joshua Dent
U17 Australia
(U17 WC)
1
Somadina Deo
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
1
Keron Deshields
Comunicaciones
(ARG-1)
1
Gerard Devaughn
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
2
Tristan Devers
U17 Australia
(U17 WC)
1
Alejo Digon
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Nejc Dizdarevic
U17 Slovenia
(U17 WC)
1
Tiago Drocezesky
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Valentin Duvanced
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
David Efambe
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Youssef Elghayesh
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Karim Elgizawy
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Adam Elhalawany
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Federico Elias
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Hussein Elmaraghy
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Selim Elselmy
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Jerry Evans
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Agustin Facello
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Martin Fernandez
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Victor Fernandez
Riachuelo
(ARG-1)
1
Kristian Ferronato
U17 Australia
(U17 WC)
1
Mariano Fierro
Riachuelo
(ARG-1)
1
Enzo Filipetti
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Eric Flor
Atletico Platense
(ARG-1)
1
Joaquin Folmer
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Valentin Forestier
Riachuelo
(ARG-1)
2
Juan Frontera
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Jacob Furphy
U17 Australia
(U17 WC)
1
Rodrigo Gallegos
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Tayavek Gallizzi
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Eduardo Gamboa
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Gaston Garcia
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Vicente Garello
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Lucas Gargallo
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Facundo Giorgi
Comunicaciones
(ARG-1)
1
Martin Gomez
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Manuel Gomez
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Luciano Gonzalez
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Ivan Gramajo
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
2
Juan Guerrero
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Carlton Guyton
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Seifeldin Hendawy
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Michael Henry
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Kevin Hernandez
Quimsa
(ARG-1)
2
Doug Herring
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Xavier Hill-Mais
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Nathan Hoover
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Joshua Hughes
U17 Australia
(U17 WC)
1
Daniel Hure
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Carlos Hurtado Tarira
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Mohamed Hussein
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Mohammed Hussin
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Pedro Ianguas
Atletico Platense
(ARG-1)
1
Andres Ibarguen
Riachuelo
(ARG-1)
1
Felipe Inyaco
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Justin Jackson
Riachuelo
(ARG-1)
1
Kacper Jaworski
U17 Poland
(U17 WC)
1
Bryan Jefferson
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Yuto Kawashima
U17 Japan
(U17 WC)
1
Marcin Kosiorowski
U17 Poland
(U17 WC)
1
Felix Kossaras
U17 Canada
(U17 WC)
1
Kajetan Kuczawski
U17 Poland
(U17 WC)
1
Juan Laterza
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Martin Leiva
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Lon Lican
U17 Slovenia
(U17 WC)
1
Phillip Lockett
Instituto Cordoba
(ARG-1)
Olimpico LB
(ARG-1)
2
Hernan Losito
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Christ Loussakou
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
1
Bautista Lugarini
Instituto Cordoba
(ARG-1)
2
Sebastian Lugo
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Jonathan Machuca
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Leonardo Mainoldi
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Jonathan Maldonado
Riachuelo
(ARG-1)
1
Facundo Marcilla
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
1
Guido Mariani
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
2
Federico Marin
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Wayne Martin
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
1
Maximiliano Martin
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Marcos Mata
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Evan Maxwell
Comunicaciones
(ARG-1)
1
Stephen Maxwell
Riachuelo
(ARG-1)
1
Manuel Mayora
Atletico Platense
(ARG-1)
1
Matt McCarthy
Atletico Platense
(ARG-1)
1
Franco Mendez
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Yoanki Mensia
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
2
Jovan Milicevic
U17 Canada
(U17 WC)
1
Charles Mitchell
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Alejo Montes Cardozo
Comunicaciones
(ARG-1)
1
Franco Montiel
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Trevor Moore
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Sebastian Morales
Atletico Platense
(ARG-1)
1
Latraius Mosley
Riachuelo
(ARG-1)
1
Fausto Moussa
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Teruchika Naito
U17 Japan
(U17 WC)
1
Alex Negrete
Olimpico LB
(ARG-1)
2
Christian Nitu
U17 Canada
(U17 WC)
1
Jan Nowicki
U17 Poland
(U17 WC)
1
Szymon Nowicki
U17 Poland
(U17 WC)
1
James O'Donnell
U17 Australia
(U17 WC)
1
Eijiro Ogawa
U17 Japan
(U17 WC)
1
Andy Ogide
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Osezojie Okojie
U17 Canada
(U17 WC)
1
Robinson Opong Odoch
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Mateusz Orlowski
U17 Poland
(U17 WC)
1
Sebastian Orresta
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
2
Stephen Osei
U17 Canada
(U17 WC)
1
Joaquin Osimani
Riachuelo
(ARG-1)
1
Jakub Osinski
U17 Poland
(U17 WC)
1
Felipe Pais
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Nicolas Paletta
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Raul Pelorosso
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Franco Pennacchotti
Riachuelo
(ARG-1)
1
Joel Peralta
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Lucas Perez
San Lorenzo
(ARG-1)
2
Agustin Perez
Quimsa
(ARG-1)
San Lorenzo
(ARG-1)
San Martin Corrientes
(ARG-1)
4
Santiago Perez Douthat
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Filip Pirs
U17 Slovenia
(U17 WC)
1
Jaion Pitt
U17 Canada
(U17 WC)
1
Fernando Podesta
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Nicola Pomoli
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Rok Popovic
U17 Slovenia
(U17 WC)
1
Nicolas Quiroga
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Geronimo Gaston Ramallo
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Fabian Ramirez
Quimsa
(ARG-1)
2
Austin Rapp
U17 Australia
(U17 WC)
1
Jure Rener
U17 Slovenia
(U17 WC)
1
Angel Reyes
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
2
Nicolas Reynoso
Union Santa Fe
(ARG-1)
2
Olivier Rioux
U17 Canada
(U17 WC)
1
Brandon Robinson
Quimsa
(ARG-1)
2
Manuel Rodriguez
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Joaquin Rodriguez
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Fortunato Rolfi
Riachuelo
(ARG-1)
1
Nicolas Romano
Instituto Cordoba
(ARG-1)
Olimpico LB
(ARG-1)
2
Santino Romegialli
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Tomas Rossi
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Facundo Rutenberg
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Marcos Saglietti
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Javier Saiz
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Shuto Sakihama
U17 Japan
(U17 WC)
1
Mateusz Samiec
U17 Poland
(U17 WC)
1
Rodrigo Sanchez
Quimsa
(ARG-1)
2
Carlos Matias Sandes
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Jeremias Sandrini
Union Santa Fe
(ARG-1)
1
Josue Santillan Paz
Instituto Cordoba
(ARG-1)
1
Kye Savage
U17 Australia
(U17 WC)
1
Estefano Sayago
Quimsa
(ARG-1)
1
Carlos Schattmann
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Emiliano Serres
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Ishan Sharma
U17 Canada
(U17 WC)
1
Caique Silva Feitosa
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Roman Siulepa
U17 Australia
(U17 WC)
1
Luka Smitran
U17 Slovenia
(U17 WC)
1
Jeffrey Solarin
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Ramiro Stehli
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
2
Tymoteusz Sternicki
U17 Poland
(U17 WC)
1
Justin Strings
Comunicaciones
(ARG-1)
1
Oga Suzuki
U17 Japan
(U17 WC)
1
Jakub Szumert
U17 Poland
(U17 WC)
1
Patricio Tabarez
Olimpico LB
(ARG-1)
2
Jacob Theodosiou
U17 Canada
(U17 WC)
1
Marcus Thomas
Comunicaciones
(ARG-1)
1
Damian Tintorelli
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Marcos Tirado
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
1
Jonathan Torresi
Obera Tennis Club
(ARG-1)
1
Blaz Tratar
U17 Slovenia
(U17 WC)
1
Jonathan Treise
Olimpico LB
(ARG-1)
1
Dar Tucker
Boca Juniors
(ARG-1)
1
Mikkel Tyne
U17 Canada
(U17 WC)
1
Igor Urban
U17 Poland
(U17 WC)
1
Nik Urbanija
U17 Slovenia
(U17 WC)
1
Rolando Vallejos
San Martin Corrientes
(ARG-1)
1
Luca Valussi
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Facundo Vazquez
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
Atletico Platense
(ARG-1)
3
Juan Pablo Venegas
Obras Sanitarias
(ARG-1)
1
Jan Vide
U17 Slovenia
(U17 WC)
1
Franco Vieta
La Union de Formosa
(ARG-1)
1
Leandro Vildoza
Instituto Cordoba
(ARG-1)
2
Hudson Ward
U17 Canada
(U17 WC)
1
Leon Watanabe
U17 Japan
(U17 WC)
1
Tyrone White
Gimnasia Indalo
(ARG-1)
1
Shawn Williams
U17 Japan
(U17 WC)
1
Char Yeiy
U17 Canada
(U17 WC)
1
Anthony Young
Riachuelo
(ARG-1)
1
Laureano Zalio
San Lorenzo
(ARG-1)
1
Tomas Zanzottera
Riachuelo
(ARG-1)
Olimpico LB
(ARG-1)
2
Cristian Zenclussen
Comunicaciones
(ARG-1)
1
Rocco Zikarsky
U17 Australia
(U17 WC)
1