All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Finland
Finland - 1st Division (B)
Teams
Team Pajulahti
Luukas Snare
Luukas
Snare
Opponents
Jan 1, 2005 (19 years old)
Finnish
1m87 / 6-2
-
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="263467" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Luukas Snare has faced 139 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Ayub Abdiqafar
PuHu Juniorit
(FIN-2)
2
Kamsi Adigwe
PuHu Juniorit
(FIN-2)
1
Alexander Aglassinger
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Cristian Ahokas
PuHu Juniorit
(FIN-2)
1
Lauri Andersson
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Robin Avist
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Nico Avist
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Marcus Bailey-Henry
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Woeyram Bani
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Michael Besselink
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Lauri Brederholm
PuHu Juniorit
(FIN-2)
2
Alvin Cannady III
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Ulyen Coleman III
Karkkila
(FIN-2)
2
Sinan Coskun
Ura Basket
(FIN-2)
1
Elias Diaz Suomela
Ura Basket
(FIN-2)
1
Vatangoe Donzo
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Jyri Eboreime
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Verneri Eerikainen
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Aarne Ekonen
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Anders Enqvist
Karkkila
(FIN-2)
1
Ossi Eskola
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Leo Fajardo
Espoo Basket Team
(FIN-2)
1
Zymon Flores
Espoo Basket Team
(FIN-2)
1
Joona Forsstrom
Ura Basket
(FIN-2)
1
Otto Frilander
Kataja Talents
(FIN-2)
1
David Grady III
Karkkila
(FIN-2)
2
Teemu Hakkarainen
Karkkila
(FIN-2)
1
Lauri Hanninen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Joona Happonen
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Waheid Hassan
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Otso Hayrinen
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Wille Hedeman
PuHu Juniorit
(FIN-2)
1
Elmo Heikkinen
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Pyry Heikkinen
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Valtteri Heiskanen
PuHu Juniorit
(FIN-2)
2
Niko Herranen
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Veikka-Santeri Hiekkataipale
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Konsta Hihnala
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Eetu Honkaniemi
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Veikka Honkola
PuHu Juniorit
(FIN-2)
1
Niko Huoponen
PeU-Basket
(FIN-2)
1
Emil Huttunen
PeU-Basket
(FIN-2)
1
Rasmus Jaatinen
Espoo Basket Team
(FIN-2)
1
Jouko Jarvinen
PuHu Juniorit
(FIN-2)
1
Jesse Javanainen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Leo Johnson
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Niki Juntunen
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Tuukka Juntunen
PeU-Basket
(FIN-2)
1
Luca Juppo
Espoo Basket Team
(FIN-2)
1
Juho Karinharju
PuHu Juniorit
(FIN-2)
2
Ilya Karpin
Ura Basket
(FIN-2)
1
Tatu Kayser
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Roope Kayser
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Konsta Keranen
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Sebastian Kilmer
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Paavo Kivikoski
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Nestori Kivimaki
Karkkila
(FIN-2)
2
Anssi Korhonen
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Maksimillian Kozlov
Ura Basket
(FIN-2)
1
Alen Kuran
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Juuso Kurki
Karkkila
(FIN-2)
2
Elias Lahdensuu
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Atte Lahteenmaki
PeU-Basket
(FIN-2)
1
Jesper Laisaari
PuHu Juniorit
(FIN-2)
1
Aaro Lehtikangas
Espoo Basket Team
(FIN-2)
1
Valtteri Leino
PuHu Juniorit
(FIN-2)
2
Kaarlo Leino
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Akseli Leppanen
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
August Leppanen
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Alejandro Lorente
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Manyin Machol
Espoo Basket Team
(FIN-2)
1
Waltteri Makela
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Topias Makela
Karkkila
(FIN-2)
1
Alex Makikokko
PeU-Basket
(FIN-2)
1
Aarre Makinen
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Onni Makynen
PeU-Basket
(FIN-2)
1
Sami Marouf
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Antti Mattila
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Kalle Mattila
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Veikka Mervola
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Tim Moberg
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Gabriel Mupapa
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Miio Mustonen
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Samppa Mäki
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Oskari Nakari
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Sauli Nappinen
Karkkila
(FIN-2)
2
Eemeli Niemi
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Akseli Nieminen
Karkkila
(FIN-2)
2
Jaakko Nieminen
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Johannes Niinistö
Karkkila
(FIN-2)
2
Timo Niitynpera
PeU-Basket
(FIN-2)
1
Ville-Matti Niskanen
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Leo Nordberg
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Mikko Nurmi
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Aapeli Nurminen
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Onni Nurminen
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Matias Nyman
Karkkila
(FIN-2)
2
Joonas Nyman
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Nolan Orpana
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Muhamed Osman
PuHu Juniorit
(FIN-2)
1
Mikael Parsiala
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Oskari Pehkonen
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Atte Peltonen
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Noel Piipari
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Noah Piipari
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
2
Justus Pohjola
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Aale Pontinen
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Elmeri Porvari
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Humbert Pou
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Otso Purmonen
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Otto Rasanen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Oliver Rasanen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Tony Rautiainen
PuHu Juniorit
(FIN-2)
2
Vilho Reunanen
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Thomas Ronnholm
PeU-Basket
(FIN-2)
1
Samu Ruskio
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Eshaq Safi
Espoo Basket Team
(FIN-2)
1
Jakob Sajantila
PuHu Juniorit
(FIN-2)
2
Miro Salmela
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Joni Salmi
PuHu Juniorit
(FIN-2)
2
Ilmari Salmisto
Karkkila
(FIN-2)
1
Akseli Salo
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Aapo Salonen
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Henri Schnabel
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Rasmus Sohlman
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Fati Spahiu
Pantterit Helsinki
(FIN-2)
1
Matias Suomi
Ura Basket
(FIN-2)
1
Albatrit Syla
Espoo Basket Team
(FIN-2)
1
Jaakko Toikka
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Teemu Tuomela
Espoo Basket Team
(FIN-2)
1
Elmo Uitto
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Aku Valimaki
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Samuel Valtonen
PuHu Juniorit
(FIN-2)
1
Wiljami Vihiniemi
PeU-Basket
(FIN-2)
1
Riku Vilenius
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
1
Tomi Visakko
Munkkiniemen Kisapojat
(FIN-2)
2
Mikko Visakko
Karkkila
(FIN-2)
2
Lucas White
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Joshua Wilchcombe
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1