All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Borisfen
Ivan Dudchenko
Ivan
Dudchenko
Opponents
-
-
-
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="269334" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Ivan Dudchenko has faced 120 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Stepan Abramovich
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Daniel Bakin
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Denis Bakshaev
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Kirill Barancheev
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Vyacheslav Baranovsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1 PD)
5
Egor Batvenkov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Gleb Bigun
Brest Region
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
8
Anton Bliznyuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
9
Andrei Bobkov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Aleksey Bochkar
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Nikita Bogdel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Alexander Borisenko
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Nikita Borodin
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
8
Artsiom Brashko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
4
Viacheslav Buldyk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
5
Egor Chesnov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Aleksandr Chivel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Kirill Chulkov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Matvey Degtyar
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Dmitry Drozd
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Vitaly Duchko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Roman Dyrman
Brest Region
(BLR-1)
7
Mihail Ermonin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Nazar Farkhadov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
9
Georgy Fastov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Rostislav Fiyas
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Anton Gaidel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
5
Daniil Gilbo
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Aleksandr Gogarev
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
8
Mikhail Golubko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Artem Govin
Brest Region
(BLR-1)
5
Alexander Grigorenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1 PD)
1
Alexander Hryhorenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Danila Ilnitsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
7
Nazar Ilyuschenko
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
1
Stanislav Kabanov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Andrey Karpusyuk
Brest Region
(BLR-1)
5
Nikita Kazimirchenko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Maksim Khantsevich
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
9
Daniil Kisel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
6
Ivan Knyazevich
Brest Region
(BLR-1)
1
Daniil Kolesnikov
Brest Region
(BLR-1)
2
Yaroslav Kolotovsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
5
Egor Komlach
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Dmitry Kontsevich
Brest Region
(BLR-1)
2
Maksim Kopytski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Georgy Korolenok
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
3
Evgeniy Kovalchuk
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
1
Kirill Kozhenets
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Egor Kozlov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Nikita Kudryavtsef
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Vitaly Kurtsevich
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Ilya Kustarnikov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
9
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
8
Nikita Leoshin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Ivan Litarnyi
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
9
Artemi Lyashuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
7
Kirill Lychagin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Rostislav Makavchik
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Anton Makhanovskiy
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
8
Timur Matveenko
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Nikita Mits
Brest Region
(BLR-1)
6
Ilya Morozov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Maxim Moskalchuk
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
8
David Mukete
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
3
Dmitriy Naumenko
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Vasily Novik
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Alexander Oliferuk
Brest Region
(BLR-1)
8
Saveli Ovchinnikov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Andrey Ozhgo
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Vladislav Pahomov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Mikhail Pakhryaev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Vladislav Paramonov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Gleb Pipko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
5
Ivan Polyakov
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Artem Pototsky
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
3
Mikhail Poznyak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
8
Zakhar Priyma
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
9
Kirill Prokopenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Pavel Rabushko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
5
Victor Rechkalov
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
1
Ivan Rekun
Brest Region
(BLR-1)
4
Mihail Rogaschuk
Brest Region
(BLR-1)
7
Evgeniy Rybkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Kamil Safarov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Vladislav Satyrov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Evheniy Savostian
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
6
Pavel Semenov
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
3
Danyla Semenyuk
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
8
Nikita Senchenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Robert Sharkov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Daniil Shcherbakov
Brest Region
(BLR-1)
5
Gleb Sherstobitov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
7
Aleksey Shevchenko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Kirill Shishlovsky
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Anton Shkutnik
Brest Region
(BLR-1)
1
Kirill Shulkov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Yaroslav Shunkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Andrey Shupov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
5
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
1
Daniel Sinkevich
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
4
Illia Sirotski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Pavel Smolyakov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Artem Suprun
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Artem Tenyuta
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Arseni Tugarinov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
3
Aleksandr Tur
Brest Region
(BLR-1)
1
Artem Tur
Brest Region
(BLR-1)
5
Andrey Velesik
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Gleb Vergun
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Arseniy Verzhbitsky
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Maxim Vitko
Brest Region
(BLR-1)
6
Danila Vitko
Brest Region
(BLR-1)
2
Marvey Yagutko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Danila Yanov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Denis Yarets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Ilya Yazykovych
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Dmitriy Zaharenkov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
7
Nikita Zaitsev
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2