All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Germany
Germany - Pro B South
Teams
Frankfurt
Ivan Crnjac
Ivan
Crnjac
Opponents
Mar 10, 2007 (17 years old)
German
2m01 / 6-7
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="273134" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Ivan Crnjac has faced 230 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Jorke Aav
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
1
Pablo Abreu
U16 Italy
(Euro U16)
1
Matteo Accorsi
U16 Italy
(Euro U16)
1
Kamsi Adigwe
U16 Finland
(Euro U16)
1
Samu Adler
U16 Finland
(Euro U16)
1
Jeremia Agyepong
Black Forest Panthers
(GER-3)
1
David Aichele
BIS Baskets Speyer
(GER-3)
1
Atahan Akbas
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Roor Akhuar
U17 Australia
(U17 WC)
1
Paul Albrecht
Basketball Lowen
(GER-3)
1
Al-Fayed Alegbe
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Alexandros Alexakis
U16 Greece
(Euro U16)
1
Yannis Allard
U17 France
(U17 WC)
1
Anıl Alyanak
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Patrick Anamali
U17 Canada
(U17 WC)
1
Julius Ansamaa
U16 Finland
(Euro U16)
1
Gabriel Artmenko
U16 Israel
(Euro U16)
1
Ali Assran
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Ahmet Aydin Aydin
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Daniel Balde
U16 Spain
(Euro U16)
1
Henning Ballhausen
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
1
Harrison Beauchamp
U17 Australia
(U17 WC)
1
Jekabs Beck
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Alberto Blanco
U16 Spain
(Euro U16)
1
Tyreese Blunt
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Philipp Bode
TSV Oberhaching Tropics
(GER-3)
1
Lian Boisa
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Noe Bom
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Jules Bom
SC Rist Wedel
(GER-3)
2
Jonas Boulefaa
U17 France
(U17 WC)
1
Soren Bracq
U17 France
(U17 WC)
1
Badu Buck
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Szymon Buczkowski
U16 Poland
(Euro U16)
1
Marko Bukvic
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Ignacio Campoy
U16 Spain
(Euro U16)
1
Francesco Carnevale
U16 Italy
(Euro U16)
1
Mattia Ceccato
U16 Italy
(Euro U16)
1
Alieu Ceesay
Basketball Lowen
(GER-3)
1
Jordan Charles
U17 Canada
(U17 WC)
1
Ryder Cheesman
U17 Australia
(U17 WC)
1
Sekou Cisse
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Cengiz Coskun
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Indy Cotton
U17 Australia
(U17 WC)
1
Jegor Cymbal
Black Forest Panthers
(GER-3)
1
Oumar Dabo
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Julian Dabrowski
U16 Poland
(Euro U16)
1
Shon Dalid
U16 Israel
(Euro U16)
1
Dash Daniels
U17 Australia
(U17 WC)
1
Eric Del Castillo
U16 Spain
(Euro U16)
1
Guillermo Del Pino
U16 Spain
(Euro U16)
1
Salim Diaby
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Dennis Diala
BIS Baskets Speyer
(GER-3)
1
Mamadou Lagui Diallo
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Arafan Diane
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Alexander Dickeson
U17 Australia
(U17 WC)
1
Maxwell Dongmo Temoka
TSV Oberhaching Tropics
(GER-3)
1
Finn Dontgens
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
2
Leo Doring
Basketball Lowen
(GER-3)
1
Christopher Ebunangombe
U17 France
(U17 WC)
1
Darren Egbe
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Rrezon Elezay
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Youssef Elgabry
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Youssef Elhalawany
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Nour Elsawy
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Laurin Ertekin
Black Forest Panthers
(GER-3)
1
Ville-Pekka Eskelinen
U16 Finland
(Euro U16)
1
Omar Essam
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Quinten Ethier
U17 Canada
(U17 WC)
1
Ahmed Fady
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Or Faran Frenkel
U16 Israel
(Euro U16)
1
Fynn Fischer
TSV Oberhaching Tropics
(GER-3)
1
Simon Franke
BIS Baskets Speyer
(GER-3)
1
Jakub Galewski
U16 Poland
(Euro U16)
1
Diego Garavaglia
U16 Italy
(Euro U16)
1
Maximo Garcia-Plata
U16 Spain
(Euro U16)
1
Karanmadi Gassama
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Thomas Gaus
Black Forest Panthers
(GER-3)
1
David Gerhard
BBC Coburg
(GER-3)
1
Gildas Gimenez
U16 Spain
(Euro U16)
1
Tamir Gold
U16 Israel
(Euro U16)
1
Giovanni Granai
U16 Italy
(Euro U16)
1
Kole Grandison
U17 Canada
(U17 WC)
1
Jared Grey
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
2
Daniel Grzejszczyk
U16 Poland
(Euro U16)
1
Theo Guedegbe
U17 France
(U17 WC)
1
Mahliq Guiseppi-Kitson
U17 Canada
(U17 WC)
1
Matias Haliseva
U16 Finland
(Euro U16)
1
Guy Hamo
U16 Israel
(Euro U16)
1
Przemyslaw Hartman
U16 Poland
(Euro U16)
1
Jan Heber
Basketball Lowen
(GER-3)
1
Matias Hemdahl
U16 Finland
(Euro U16)
1
Tim Herzog
Basketball Lowen
(GER-3)
1
Carlos Hidalgo
BIS Baskets Speyer
(GER-3)
1
Linus Hoffmann
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Nico Hollerl
BBC Coburg
(GER-3)
1
Eetu Honkaniemi
U16 Finland
(Euro U16)
1
Cameron Houindo
U17 France
(U17 WC)
1
Val Hribar
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Andy Huelves
U16 Spain
(Euro U16)
1
Jullian Ifeh
BIS Baskets Speyer
(GER-3)
1
Stefan Ilic
U17 Canada
(U17 WC)
1
Mark Ivanusa-Medjedovic
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Leon Jereb
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Benjamin Anton Jess
SC Rist Wedel
(GER-3)
1
Daniel Johansson
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Mateo Jukic
TSV Oberhaching Tropics
(GER-3)
1
Noah Kamdem
Basketball Lowen
(GER-3)
1
Ido Kanterovich
U16 Israel
(Euro U16)
1
Yavuz Kara
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Vlasios Karathanasis
U16 Greece
(Euro U16)
1
Abdelkahar Karioui
BBC Coburg
(GER-3)
1
Matias Karlin
U16 Finland
(Euro U16)
1
Danas Kazakevicius
BBC Coburg
(GER-3)
1
Vasileios Kazamias
U16 Greece
(Euro U16)
1
Yonatan Keller
U16 Israel
(Euro U16)
1
Sergi Kemu Monzó
U16 Spain
(Euro U16)
1
Julijo Kendes
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
1
Maciej Kenig
U16 Poland
(Euro U16)
1
Agust Kjartansson
Black Forest Panthers
(GER-3)
1
Omari Knox
TSV Oberhaching Tropics
(GER-3)
1
Mert Kocagözoglu
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Janosch Koegler
TSV Oberhaching Tropics
(GER-3)
1
Yuriy Kondrakov
BBC Coburg
(GER-3)
1
Noa Kouakou-Heugue
U17 France
(U17 WC)
1
Mohamed Kourouma
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Niklas Krause
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Neo Krizanovic
BBC Coburg
(GER-3)
1
Mading Kuany
U17 Australia
(U17 WC)
1
Gabriel Kuku
BBC Coburg
(GER-3)
1
Leonhard Laar
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
2
Lovro Lapajne
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Luke Lawson
Black Forest Panthers
(GER-3)
1
Bartosz Lazarski
U16 Poland
(Euro U16)
1
Panagiotis Lefas
U16 Greece
(Euro U16)
1
Maxence Lemoine
U17 France
(U17 WC)
1
Maksymilian Leniec
U16 Poland
(Euro U16)
1
Achille Lonati
U16 Italy
(Euro U16)
1
Sven Lorber
BBC Coburg
(GER-3)
1
Joel Moketo Lungelu
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
1
Tyseem Lyles
Basketball Lowen
(GER-3)
1
Callum Macaulay
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
1
Rami Magdy
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Milosz Majewski
U16 Poland
(Euro U16)
1
Georgios Makaratzis
U16 Greece
(Euro U16)
1
Aviel Mamo
U16 Israel
(Euro U16)
1
Keyssane Massengo
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Adrian Mathis
U16 Italy
(Euro U16)
1
Daniel Mayr
Black Forest Panthers
(GER-3)
1
Valtteri Mervola
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
2
Maxime Meyer
U17 Canada
(U17 WC)
1
Kajetan Misztal
U16 Poland
(Euro U16)
1
Mark Morano
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Kolten Mortensen
BBC Coburg
(GER-3)
1
Emmanouil Moutafis
U16 Greece
(Euro U16)
1
Omar Mowafak
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Janne Lasse Muller
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Miikka Muurinen
U16 Finland
(Euro U16)
1
Akram Naji
U17 France
(U17 WC)
1
Vincent Neugebauer
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
2
Jason Nistrio
U16 Italy
(Euro U16)
1
Dimitrios Ntapsis
U16 Greece
(Euro U16)
1
Ajak Nyuon
U17 Australia
(U17 WC)
1
Christian Okolie
Black Forest Panthers
(GER-3)
1
Kelvin Omojola
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Kaan Onat
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Stratos Papastavrou
U16 Greece
(Euro U16)
1
Simonas Paukste
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Mete Paçacı
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Maikcol Perez
U16 Italy
(Euro U16)
1
Adrian Petkovic
BBC Coburg
(GER-3)
1
Sa Pilimai
U17 Australia
(U17 WC)
1
Antonio Pilipovic
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Nils Piprek
BBC Coburg
(GER-3)
1
Pavle Pisic
BIS Baskets Speyer
(GER-3)
1
David Pisic
BIS Baskets Speyer
(GER-3)
1
Ian Platteuw
U16 Spain
(Euro U16)
1
Vasileios Pourlidas
U16 Greece
(Euro U16)
1
Karol Prochorowicz
U16 Poland
(Euro U16)
1
Elias Pura
U16 Finland
(Euro U16)
1
Alon Rachlin
U16 Israel
(Euro U16)
1
Friedrich Radefeld
Basketball Lowen
(GER-3)
1
Camron Reece
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Mohab Refaat
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Filip Repic
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Joel Robinson
U17 Australia
(U17 WC)
1
Marko Rosic
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Christoph Rupp
BIS Baskets Speyer
(GER-3)
1
Miles Michael Sadler
U17 Canada
(U17 WC)
1
Rubén Salazar
U16 Spain
(Euro U16)
1
Marko Sanabor
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Gassim Savane
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Lorenz Schiller
Basketball Lowen
(GER-3)
1
Philip Schneck
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
2
Emirhan Serbest
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Nikolas Sermpezis
U16 Greece
(Euro U16)
1
Henry Sewell
U17 Australia
(U17 WC)
1
Mohamed Wael Shahin
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Iftah Shalmon
U16 Israel
(Euro U16)
1
Matej Silic
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Alexandros Skliros
U16 Greece
(Euro U16)
1
Belal Sohaib
U17 Egypt
(U17 WC)
1
Nathan Soliman
U17 France
(U17 WC)
1
Nikola Sredojevic
SC Rist Wedel
(GER-3)
3
Tristan-James St Louis
U17 Canada
(U17 WC)
1
Matija Stevovic
U16 Greece
(Euro U16)
1
Matan Streit
U16 Israel
(Euro U16)
1
Lovro Strnad
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Amadej Stular
U16 Slovenia
(Euro U16)
1
Avery Sullivan
Dragons Rhondorf
(GER-3)
1
Adam Thoseby
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
1
Annas Tolba
U17 Egypt
(U17 WC)
2
Nour Gassim Toure
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Abdouramane Toure
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Sékou Touré
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Mohamed Lamine Touré
U17 Guinea
(U17 WC)
1
Jahel Trefle
U17 France
(U17 WC)
1
Aldin Turkoglu
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Veeti Ulander
U16 Finland
(Euro U16)
1
Amari Upshaw
U17 Canada
(U17 WC)
1
Daniel Urbano
TSV Oberhaching Tropics
(GER-3)
1
Derin Can Ustun
U17 Turkey
(U17 WC)
1
Pablo Von Galatha
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
1
Tutjiek Wal
U17 Canada
(U17 WC)
1
Nash Walker
U17 Australia
(U17 WC)
1
Emmanuel Womala
Black Forest Panthers
(GER-3)
1
Daryl Woodmore
BIS Baskets Speyer
(GER-3)
1
Adrian Worthy
BBC Coburg
(GER-3)
1
Hugo Yimga
U17 France
(U17 WC)
1
Daniel Zacek
Team Ehingen Urspring
(GER-3)
1
Peter Zeis
TSV Oberhaching Tropics
(GER-3)
1