All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Poland
Poland - 1 Liga
Teams
AZS Politechnik
Jakub Wojcicki
Jakub
Wojcicki
Opponents
Mar 10, 2003 (21 years old)
Polish
2m05 / 6-9
-
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="274768" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Jakub Wojcicki has faced 157 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Mikolaj Adamczak
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Arkadiusz Adamczyk
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Jakub Andrzejewski
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Joshua Ashaolu
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
De Ante Barnes
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Joe Bryant
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Kacper Burczyk
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
2
Damian Cechniak
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Bruno Chalicki
Przemysl
(POL-2)
2
Bartosz Chodukiewicz
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Michal Chrabota
Przemysl
(POL-2)
2
Bartosz Ciechocinski
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Damian Ciesielski
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Wojciech Czerlonko
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Thomas Davis
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Benjamin Didier-Urbaniak
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Szymon Dlugosz
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Marcin Dutkiewicz
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Marcin Dymala
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Damian Dyrda
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Pawel Dzierzak
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Wojciech Dzierzak
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Maximillian Egner
Przemysl
(POL-2)
2
Maksymilian Formella
HydroTruck Radom
(POL-2)
Decka Pelplin
(POL-2)
2
Wojciech Fras
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Dawid Golus
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Rohndell Goodwin
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Aleksander Griszczuk
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
2
Oskars Hlebovickis
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Mateusz Itrich
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Jan Jakubiak
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Szymon Janczak
Przemysl
(POL-2)
2
Damian Janiak
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Roman Janik
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Michal Jankowski
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
2
Szymon Jaworski
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
2
Djery Jean-Baptiste
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Damian Jeszke
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
2
Karol Kankowski
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Maksymilian Karwik
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Mateusz Kaszowski
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Patryk Kedel
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Krzysztof Kempa
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Michal Kierlewicz
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Szymon Kiwilsza
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
2
Lukasz Klaczek
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Przemysław Kociszewski
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Jakub Koelner
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Rafal Komenda
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
William Barton Kondrat
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Mariusz Konopatzki
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Adrian Kordalski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Mikolaj Kowalczyk
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Andrzej Krajewski
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Igor Krzych
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Tomasz Krzyminski
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Kajetan Kuczawski
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Mateusz Kulis
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Jakub Kunc
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Mikolaj Kurpisz
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Przemyslaw Kuzkow
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Mikael Laihonen
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Hubert Lalak
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
2
Aleksander Lenczuk
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Igor Lewandowski
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Jordan Lewis
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Piotr Lis
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Adam Lisewski
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Nicholas Lynch
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Bartosz Majewski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1
Kacper Majka
Przemysl
(POL-2)
1
Wiktor Majka
Przemysl
(POL-2)
1
Kacper Makowski
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Mariusz Malachowski
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Filip Malgorzaciak
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
2
Fryderyk Matusiak
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Mark Mboya Kotieno
Przemysl
(POL-2)
2
Mateusz Miężał
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Maksymilian Motel
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Jakub Motylewski
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Remon Nelson
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Wiktor Nowak
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1
Szymon Nowicki
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Jan Nowicki
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Daniel Oladapo
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Michal Oleksy
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Mateusz Orlowski
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Jakub Osinski
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Tomasz Palmowski
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Jakub Parzenski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Jakub Patoka
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Szymon Pawlak
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Patryk Pelka
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Bartosz Perczak
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Damian Pieloch
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Bartlomiej Pietras
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Jan Piliszczuk
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Kuba Pisla
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Michal Pluta
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Karol Prochorowicz
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Maciej Puchalski
Przemysl
(POL-2)
1
Patryk Pulkotycki
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Wiktor Rajewicz
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Brandon Randolph
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Myles Rasnick
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
2
Mikolaj Ratajczak
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Kacper Rojek
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Sebastian Rompa
Przemysl
(POL-2)
2
Konrad Rosinski
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Patryk Rosolowski
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Michal Sadlo
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Jakub Sadowski
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Rafal Serwanski
Przemysl
(POL-2)
2
Wojciech Siembiga
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Filip Siewruk
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1
Edi Sinadinovic
Przemysl
(POL-2)
1
Adam Skiba
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Mikolaj Smarzy
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Piotr Smigielski
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
2
Jan Smiglak
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Szymon Sobiech
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
2
Blazej Sowa
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Michał Spinczyk
AZS AGH Krakow
(POL-2)
1
Patryk Stankowski
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
2
Patryk Stankowski
Enea Basket Poznan
(POL-2)
1
Samir Stewart
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1
Igor Stolarz
Slask II Wroclaw
(POL-2)
1
Mikolaj Stopierzynski
WKK Wroclaw
(POL-2)
1
Filip Stryjewski
Decka Pelplin
(POL-2)
1
Jakub Stupnicki
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
2
Oliwier Szczepanski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1
Maciej Szewczyk
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Konrad Szymanski
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Michal Szymanski
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Damian Szymczak
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Marcin Tomaszewski
MKKS Zak Koszalin
(POL-2)
1
Radoslaw Trubacz
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
2
Lukasz Uberna
Przemysl
(POL-2)
2
Aleksy Walczak
WKK Wroclaw
(POL-2)
2
Lukasz Walkowiak
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Daniel Wall
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Patryk Wieczorek
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Darren Williams
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Eric Williams
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
1
Piotr Winkowski
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
2
Aleksander Wisniewski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
2
Michal Wojtynski
KKS Polonia Warszawa
(POL-2)
2
Marcin Wrobel
MMKS Sokol Miedzychod
(POL-2)
1
Przemyslaw Wrona
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
2
Patryk Wydra
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Maciej Zablocki
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
1
Maksymilian Zagorski
Miasto Szkla Krosno
(POL-2)
1
Jakub Zalewski
HydroTruck Radom
(POL-2)
1
Mateusz Zebrok
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-2)
1
Filip Zegzula
Enea Astoria Bydgoszcz
(POL-2)
2
Daniel Ziolkowski
Kotwica Kolobrzeg
(POL-2)
1
Oskar Zyczkowski
SKS Starogard Gdanski
(POL-2)
1