All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Finland
Finland - 1st Division (B)
Teams
Karkkila
Topias Makela
Topias
Makela
Opponents
-
-
-
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="284661" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Topias Makela has faced 83 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Miron Afrosin
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Niki Ahola
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Lauri Andersson
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Nooa Arola
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Eemeli Autero
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Manuel Barnes
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Alvin Cannady III
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Sinan Coskun
Ura Basket
(FIN-2)
1
Elias Diaz Suomela
Ura Basket
(FIN-2)
1
Aarne Ekonen
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Ville-Pekka Eskelinen
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Ossi Eskola
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Ivan Fatianov
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Joona Forsstrom
Ura Basket
(FIN-2)
1
Lauri Hanninen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Joona Happonen
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Pyry Heikkinen
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Veikka-Santeri Hiekkataipale
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Konsta Hihnala
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Eetu Honkaniemi
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Jesse Javanainen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Niki Juntunen
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Onni Järvinen
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Ville Karhu
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Ilya Karpin
Ura Basket
(FIN-2)
1
Pyry Kaunola
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Tatu Kayser
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Aarni Kihlstrom
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Aku Koiranen
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
2
Maksimillian Kozlov
Ura Basket
(FIN-2)
1
Akseli Kuivalainen
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Elias Lanki
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Matias Lanki
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Johannes Lasaroff
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Kaarlo Leino
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Akseli Leppanen
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Alejandro Lorente
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Eelis Mannisto
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Eino Mannonen
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Sami Marouf
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Topi Mattila
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Veikka Mervola
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Tim Moberg
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Gabriel Mupapa
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Jasper Mussalo
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Miio Mustonen
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Anttu Muukkonen
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Niko Mykra
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Samppa Mäki
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Eemeli Niemi
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
2
Jaakko Nieminen
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Ville-Matti Niskanen
Nokia Akatemia
(FIN-2)
1
Mikko Nurmi
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
2
Ossi Nurmi
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Aapeli Nurminen
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
2
Onni Nurminen
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Joonas Nyman
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Niklas Nyman
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Mikael Parsiala
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Matias Parviainen
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1
Oskari Pehkonen
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Atte Peltonen
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Aale Pontinen
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Veeti Puurttinen
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Aleksi Rasanen
KTP-Basket II
(FIN-2)
1
Oliver Rasanen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Paavo Riikonen
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Samu Ruskio
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Miro Salmela
Kataja Talents
(FIN-2)
1
Akseli Salo
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Topias Seppala
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
2
Roni Sipila
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Luukas Snare
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Rasmus Sohlman
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Matias Suomi
Ura Basket
(FIN-2)
1
Jasper Svahn
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Jaakko Talola
Pyrintö Akatemia B
(FIN-2)
1
Juha-Pekka Tura
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Tiitus Turtinen
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Viljami Vilen
Ura Basket
(FIN-2)
1
Mio Virtamaki
Team Pajulahti
(FIN-2)
1
Lucas White
Leppavaaran Pyrinto
(FIN-2)
1
Joshua Wilchcombe
Hyvinkaan Ponteva
(FIN-2)
1