All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Borisfen
Andrey Skupov
Andrey
Skupov
Opponents
-
-
-
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="284926" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Andrey Skupov has faced 99 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Yevgeniy Akulenok
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Denis Bakshaev
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Vyacheslav Baranovsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Egor Baranovsky
Brest Region
(BLR-1)
1
Gleb Bigun
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Anton Bliznyuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Aleksey Bochkar
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Alexander Borisenko
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
4
Nikita Borodin
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Artsiom Brashko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Viacheslav Buldyk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Egor Chesnov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Aleksandr Chivel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Kirill Chulkov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Matvey Degtyar
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Dmitry Drozd
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Roman Dyrman
Brest Region
(BLR-1)
4
Nazar Farkhadov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Georgy Fastov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Rostislav Fiyas
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Anton Gaidel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Aleksandr Gogarev
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Mikhail Golubko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Danila Ilnitsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Nazar Ilyuschenko
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
1
Stanislav Kabanov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Andrey Karpusyuk
Brest Region
(BLR-1)
1
Maksim Khantsevich
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Mikhail Kharlamov
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
1
Daniil Kisel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Dmitry Kontsevich
Brest Region
(BLR-1)
2
Maksim Kopytski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Georgy Korolenok
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
4
Evgeniy Kovalchuk
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
1
Vladislav Kovalev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Kirill Kozhenets
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Nikita Kudryavtsef
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Vitaly Kurtsevich
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
3
Ilya Kustarnikov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
3
Maksim Lapko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Nikita Leoshin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Ivan Litarnyi
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Artemi Lyashuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Kirill Lychagin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Rostislav Makavchik
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Anton Makhanovskiy
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Timur Matveenko
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Roman Moroz
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Ilya Morozov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Maxim Moskalchuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
David Mukete
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
4
Vasily Novik
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Alexander Oliferuk
Brest Region
(BLR-1)
4
Saveli Ovchinnikov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Vladislav Pahomov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Mikhail Pakhryaev
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Vladislav Paramonov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Gleb Pipko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Ivan Polyakov
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Artem Pototsky
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
4
Mikhail Poznyak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Zakhar Priyma
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Kirill Prokopenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Victor Rechkalov
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Ivan Rekun
Brest Region
(BLR-1)
2
Mihail Rogaschuk
Brest Region
(BLR-1)
3
Evgeniy Rybkin
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Vladislav Satyrov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
2
Evheniy Savostian
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
4
Pavel Semenov
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
4
Danyla Semenyuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Nikita Senchenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Robert Sharkov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Daniil Shcherbakov
Brest Region
(BLR-1)
1
Gleb Sherstobitov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
3
Yaroslav Shunkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
2
Illia Sirotski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Pavel Smolyakov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Rodyon Stetsyuk
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Artem Suprun
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Artem Tenyuta
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
3
Artem Tur
Brest Region
(BLR-1)
4
Anton Vashkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Andrey Velesik
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Gleb Vergun
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Arseniy Verzhbitsky
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Danila Vitko
Brest Region
(BLR-1)
3
Maxim Vitko
Brest Region
(BLR-1)
2
Marvey Yagutko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
4
Ivan Yanochkin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Danila Yanov
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Denis Yarets
GOCOR-Soj Gomel
(BLR-1)
1
Dmitriy Zaharenkov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Nikita Zaitsev
Gomel Lynx Youth
(BLR-1)
3
Egor Zhikh
Brest Region
(BLR-1)
1
Ivan Zimin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1