All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Belarus
Belarus - Premier League
Teams
Gomel
Alexander Borisenko
Alexander
Borisenko
Opponents
-
-
-
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="284944" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Alexander Borisenko has faced 154 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Andrey Ageenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Yevgeniy Akulenok
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Daniel Asmolovsky
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
2
Alexey Avilov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Denis Bakshaev
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
1
Alexey Baldin
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Ivan Balduev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Vadim Balyakin
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Kirill Barancheev
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Vyacheslav Baranovsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Egor Baranovsky
Brest Region
(BLR-1)
2
Egor Batvenkov
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Dmitriy Bezrychenko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Gleb Bigun
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Anton Bliznyuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Aleksey Bochkar
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Dmitry Borisevich
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
1
Nikita Borodin
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Artsiom Brashko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Viacheslav Buldyk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Deion Bute
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Egor Chesnov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Aleksandr Chivel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Daniil Chugaev
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
3
Kirill Chulkov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Kiryl Chumakov
Grodno-93
(BLR-1)
3
Mikita Dashkevich
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Matvey Degtyar
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Nikola Djuric
Grodno-93
(BLR-1)
1
Dmitry Drozd
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Timur Dryukov
Grodno-93
(BLR-1)
3
Vitaly Duchko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Ivan Dudchenko
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Roman Dyrman
Brest Region
(BLR-1)
3
Nazar Farkhadov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Georgy Fastov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Rostislav Fiyas
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Anton Gaidel
Grodno-93
(BLR-1)
1
Daniil Gilbo
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
1
Aleksandr Gogarev
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Mikhail Golubko
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Timofey Gorbachev
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
2
Daniil Gorbachevskiy
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
5
Alexander Grigorenko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Darol Hernandez
Grodno-93
(BLR-1)
1
Danila Ilnitsky
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Stanislav Kabanov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Aleksandr Kapachev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Timofey Karpuk
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Andrey Karpusyuk
Brest Region
(BLR-1)
2
Maksim Khantsevich
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Dmitry Kharlamenkov
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
2
Daniil Kisel
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Ivan Knyazevich
Brest Region
(BLR-1)
1
Daniil Kolesnikov
Brest Region
(BLR-1)
1
Egor Komlach
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Dmitry Kontsevich
Brest Region
(BLR-1)
2
Zakhar Koptelev
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
3
Maksim Kopytski
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Ivan Kotovsky
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Sviatoslav Kovalev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Vladislav Kovalev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Kirill Kozhenets
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Maksym Kozlovets
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Igor Krasinsky
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Nikita Kudryavtsef
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Vitaly Kurtsevich
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
1
Ilya Kustarnikov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
4
Vladislav Lagodich
Brest Region
(BLR-1)
4
Demetrius Lake
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Maksim Lapko
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Vitaly Lebedev
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Sergey Lemeshevskiy
Grodno-93
(BLR-1)
3
Nikita Leoshin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Juran Ligonde
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Ivan Litarnyi
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Maksim Liutych
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
1
Artemi Lyashuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Kirill Lychagin
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Rostislav Makavchik
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
1
Anton Makhanovskiy
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Artem Malkov
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Nikita Matsal
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Vladislav Moroz
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Roman Moroz
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Ilya Morozov
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Maxim Moskalchuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
David Mukete
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Nikita Myts
Brest Region
(BLR-1)
4
Vasily Novik
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Ivan Novikov
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
1
Alexander Oliferuk
Brest Region
(BLR-1)
3
Saveli Ovchinnikov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Marsel Ovsepian
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Victor Ovsepyan
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Andrey Ozhgo
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Vladislav Pahomov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Vladislav Paramonov
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Gleb Pipko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Ruslan Pischeyko
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Ian Pobelustikov
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
3
Ilya Polonevich
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Mikhail Poznyak
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Zakhar Priyma
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Kirill Prokopenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
3
Artem Puchko
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Pavel Rabushko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Andrei Rahozenka
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Maksim Razin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1
Ivan Rekun
Brest Region
(BLR-1)
2
Mihail Rogaschuk
Brest Region
(BLR-1)
4
Roman Rubinshteyn
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Kamil Safarov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Oleg Saley
Brest Region
(BLR-1)
1
Evheniy Savostian
Grodno-93
(BLR-1)
1
Aleksey Schevchenko
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Danyla Semenyuk
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Nikita Senchenko
Rubon Vitebsk II
(BLR-1)
2
Ilya Sharipov
Grodno-93
(BLR-1)
3
Robert Sharkov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
1
Daniil Shcherbakov
Brest Region
(BLR-1)
2
Anton Shchurko
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
2
Gleb Sherstobitov
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Kirill Shishlovsky
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Yaroslav Shunkevich
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Maksim Shustov
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Vladislav Shvakel
Grodno-93
(BLR-1)
3
Dmitry Shved
Brest Region
(BLR-1)
2
Illia Sirotski
Grodno-93
(BLR-1)
1
Kiril Sitnik
Grodno-93
(BLR-1)
2
Andrey Skupov
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
4
Egor Stein
Borisfen Mogilev Youth
(BLR-1)
1
Artem Suprun
Grodno-93-GrGU
(BLR-1)
2
Ernesto Tkachuk
Grodno-93
(BLR-1)
3
Aliaksei Trastsinetski
Grodno-93
(BLR-1)
3
Vadzim Tratsiak
Grodno-93
(BLR-1)
1
Artem Tur
Brest Region
(BLR-1)
4
Anton Vashkevich
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
3
Kiryl Vaskautsou
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
2
Andrey Velesik
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Gleb Vergun
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
1
Arseniy Verzhbitsky
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
2
Kirill Vinokurov
Grodno-93
(BLR-1)
2
Maxim Vitko
Brest Region
(BLR-1)
1
Danila Vitko
Brest Region
(BLR-1)
4
Marvey Yagutko
RCOP-SDUSHOR
(BLR-1)
3
Ivan Yanochkin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
2
Aleksandr Yasevich
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Aliaksei Yudkin
Tsmoki-Minsk II
(BLR-1)
3
Egor Yuriev
Borisfen Mogilev
(BLR-1)
3
Dmitriy Zaharenkov
Tsmoki-Minsk Reserve
(BLR-1)
2
Albert Zheleznyak
Rubon Vitebsk
(BLR-1)
1
Egor Zhikh
Brest Region
(BLR-1)
3
Ivan Zimin
Impuls-BGUIR
(BLR-1)
1