All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
France
France - NM1
Teams
Reims
Christopher Marsh
Christopher
Marsh
Opponents
Nov 1, 1981
Canadian, Belgian
1m95 / 6-5
SF
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="42586" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Christopher Marsh has faced 286 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Sanjay Adell
Mulhouse
(FRA-3)
1
Aurelien Alexander
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1)
3
Rolandas Alijevas
BC Boncourt
(SWI-1)
2
Mickael Altier
Toulouges
(FRA-3)
1
Mike Ames
Lions de Genève
(SWI-1)
2
Ravindra Amunugama
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1)
3
Sener Arslan
Starwings Basket
(SWI-1)
1
Wilfried Assidjo
Feurs
(FRA-3)
1
Samuel Audet Sow
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
Christopher Audouard
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
Dan Aultman
Feurs
(FRA-3)
1
Jason Bach
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Stephan Bachmann
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
2
Guibril Badji
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Abgue Barakaou
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Pavle Baresic
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
1
Julien Barrat
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Yassine Bassine
Mulhouse
(FRA-3)
Angers
(FRA-3)
2
Donald Beacham
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Kevin Beesley
Bordeaux
(FRA-3)
1
Antoine Belkessa
Lievin
(FRA-3)
1
Stefan Berther
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
1
Kevin Bichard
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Mathieu Bigote
Bordeaux
(FRA-3)
1
Thibaut Blanque
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Kelyn Block
BC Boncourt
(SWI-1)
2
Sebastien Borter
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
1
Frederic Bourdillon
Pôle France
(FRA-3)
1
Benjamin Boutry
Challans
(FRA-3)
1
Vincent Branden
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
1
Benoit Braun
Toulouges
(FRA-3)
1
Adrien Briod
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
3
Frederic Broliron
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Quinton Brooks
Lions de Genève
(SWI-1)
2
Bryce Burch
Toulouges
(FRA-3)
1
Vladimir Buscaglia
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
1
Aurelien Caille
Bordeaux
(FRA-3)
1
Chrislain Cairo
Pôle France
(FRA-3)
1
Fabien Calvez
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Ian Caskill
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Thomas Celerier
Pôle France
(FRA-3)
1
Thibault Chevigny
Antibes
(FRA-3)
1
David Cilly
Lievin
(FRA-3)
1
Aurelien Cintract
Toulouges
(FRA-3)
1
Babacar Cisse
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Michael Coffin
Starwings Basket
(SWI-1)
2
Simon Coffy
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
William Coley
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
2
David Condouant
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Fabrice Constantinides
Lille
(FRA-3)
1
Zeb Cope
BC Boncourt
(SWI-1)
2
Rick Cornett
Antibes
(FRA-3)
1
Mory Correa
Challans
(FRA-3)
1
Baptiste Cransac
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Simon Cretaux
Lievin
(FRA-3)
1
Andrija Crnogorac
Lugano Tigers
(SWI-1)
2
Denis Cuany
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
3
Baptiste Curculosse
Bordeaux
(FRA-3)
1
Wolfango Curti
Pôle France
(FRA-3)
1
Davor Cvijetic
Starwings Basket
(SWI-1)
1
Nikola Dacevic
Lugano Tigers
(SWI-1)
2
Karim Dahak
Challans
(FRA-3)
1
Chris Davis
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Akim Defoe
Lille
(FRA-3)
1
Jesse Delhomme
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
David Denave
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Mamadou Dia
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Moustafa Diallo
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Mamedy Diawara
Feurs
(FRA-3)
1
Andy Diop Tremoulet
Bordeaux
(FRA-3)
1
Michael Doles
Angers
(FRA-3)
2
Darryl Dora
Challans
(FRA-3)
1
Julien Doreau
Antibes
(FRA-3)
1
Jean-Maxime Doron
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Nicolas Dos Santos
Feurs
(FRA-3)
1
Miloud Doubal
Antibes
(FRA-3)
1
Edwin Draughan
Lugano Tigers
(SWI-1)
2
Dominik Drazovic
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
1
Sami Driss
Challans
(FRA-3)
1
William Dumas
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
2
Adrien Dumoulin
Feurs
(FRA-3)
1
Darius Eason
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1)
3
Othare Edeki-Agbavwe
BC Boncourt
(SWI-1)
1
Eric Edougue
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
1
Boris Elisabeth-Mesnager
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
Jason Ellis
BC Boncourt
(SWI-1)
2
Rene Engel
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
1
Danijel Eric
Starwings Basket
(SWI-1)
1
Dave Esterkamp
Fribourg Olympic
(SWI-1)
1
Matthias Fernandez
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
1
Bruce Fields
Starwings Basket
(SWI-1)
2
Erwan Fournier
Pôle France
(FRA-3)
1
Emmanuel Fradet
Bordeaux
(FRA-3)
1
Willie Freemann
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
1
Francois Friche
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
1
Ronald Galette
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Steven Ganmavo
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
1
Anthony Gaudiau
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Julien Geay
Challans
(FRA-3)
1
Riccardo Geiser
Fribourg Olympic
(SWI-1)
1
Deon George
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
1
Julien Geourjon
Feurs
(FRA-3)
1
David Gilbert
Angers
(FRA-3)
2
Alexis Giraudier
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
Martial Gotagni
Saint-Chamond
(FRA-3)
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Abel Gothuey
Lions de Genève
(SWI-1)
1
Guillaume Granotier
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Charles-henri Gretouce
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Lino Haenni
BC Boncourt
(SWI-1)
2
Markus Hallgrimson
Lions de Genève
(SWI-1)
2
Kashif Hameed
Fribourg Olympic
(SWI-1)
1
Bruno Hamm
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
1
Reny Hannibal
Fribourg Olympic
(SWI-1)
1
David Henchoz
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
2
Raymond Henderson
Starwings Basket
(SWI-1)
2
Fabien Herard
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Marcus Hett
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
1
Roman Imgrueth
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
2
Anthony Jackson
Lievin
(FRA-3)
1
Herve Jalce
Feurs
(FRA-3)
1
Steve Jallabert
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Hugues Jannel
BC Boncourt
(SWI-1)
1
Maxime Jaquier
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
2
Sebastien Jasaron
Lille
(FRA-3)
1
Florian Jaton
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
1
Mardochee Jean
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Benjamin Jobert
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Herb Johnson
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
3
Marc Judith
Challans
(FRA-3)
1
Nicolas Kaczmarow
Mulhouse
(FRA-3)
1
Thomas Kaiser
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
3
Mohamed Kante
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Matthias Kautzor-Schroder
BC Boncourt
(SWI-1)
1
Anthony Kent
Bordeaux
(FRA-3)
1
Innocent Kere
Lille
(FRA-3)
1
Sevag Keucheyan
Lions de Genève
(SWI-1)
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
2
Yassine Khoumssi
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1)
3
Oezkan Kirmaci
Starwings Basket
(SWI-1)
1
Laurent Kleefstra
Toulouges
(FRA-3)
1
Guy Kodjo Sitchi
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Olivier Kolb
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Patrick Koller
Starwings Basket
(SWI-1)
1
Mickael Koog
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Arvin Kotrri
BC Boncourt
(SWI-1)
2
Jean-Marc Kraidy
Toulouges
(FRA-3)
1
Sacha Kresovic
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
2
Ivo Kresta
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Malte Laass
Fribourg Olympic
(SWI-1)
1
Olivier Lamothe
Lievin
(FRA-3)
1
Joffrey Lauvergne
Pôle France
(FRA-3)
1
Nenad Lazarevic
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1 DOWN)
2
Etienne Lazzarotto
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Etienne Le Flecher
Angers
(FRA-3)
1
B Leblond
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Mathieu Lefevre
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Vincent Lehut
Lievin
(FRA-3)
1
A'nsi Lema
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Gautier Lemon
Lievin
(FRA-3)
1
Christophe Leonard
Pôle France
(FRA-3)
1
Julien Lesieu
Angers
(FRA-3)
2
Cesar Leuenberger
Lugano Tigers
(SWI-1)
1
Darryl Anthony Lewis
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
Gustavo Lo Leggio
Lugano Tigers
(SWI-1)
1
Steeve Louissaint
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
1
Dejan Lukovic
Lugano Tigers
(SWI-1)
1
Fabrice M'balla
Toulouges
(FRA-3)
1
Patrice M'bianda
Lions de Genève
(SWI-1)
2
Mouhamadou M'bodji
Mulhouse
(FRA-3)
1
Jean-Baptiste Mace
Angers
(FRA-3)
1
Cedric Mafuta
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1)
2
Marco Magnani
Lugano Tigers
(SWI-1)
2
Romain Malet
Lille
(FRA-3)
1
Samuel Maleyran
Angers
(FRA-3)
2
Mathieu Marcaille
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Domenico Marcario
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
2
Sylvain Marco
Antibes
(FRA-3)
1
Vincent Margueritte
Angers
(FRA-3)
1
Gino Martinez
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
2
Georges-henri Massenya
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Sean McCaw
Lions de Genève
(SWI-1)
1
Jared McCurry
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
2
George Mdivani
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Antoine Mendy
BC Boncourt
(SWI-1)
2
Remi Menville
Challans
(FRA-3)
1
Loic Mequignon
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Blaise Meynet
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
1
Frederic Miguel
Mulhouse
(FRA-3)
1
Cedric Miller
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Frederic Minet
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Yann Mollinari
Antibes
(FRA-3)
1
Westher Molteni
Lugano Tigers
(SWI-1)
1
Kevin Mondesir
Pôle France
(FRA-3)
1
David Morabito
Antibes
(FRA-3)
1
Eddy Morand
Lievin
(FRA-3)
1
Raphael Moret
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
1
Francois Moutier
Lievin
(FRA-3)
1
Moses Mubarak
Angers
(FRA-3)
1
Gaetan Muller
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
1
Albert Myles
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1 DOWN)
2
Mouhamed N'dour
Mulhouse
(FRA-3)
1
Warner Nattiel
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
2
Justen Naughton
Lions de Genève
(SWI-1)
1
Paul-joachim Ndaptje
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Maxime Nelaton
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Stephane Neri
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
Troy Nesmith
Lille
(FRA-3)
1
Olivier Niamkey
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
2
Dayon Ninkovic
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1)
1
Benjamin Obouh-Fegue
Mulhouse
(FRA-3)
1
Christopher Okogwu
Lions de Genève
(SWI-1)
1
Sylvain Olagnon
Roche-la-Molière
(FRA-3)
1
Romain Ostric
Pôle France
(FRA-3)
1
Joseph Owona
Bordeaux
(FRA-3)
1
Ludovic Patey
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Fabrice Periac
Feurs
(FRA-3)
1
Pascal Perrier-David
Fribourg Olympic
(SWI-1)
1
Matija Petrovic
Starwings Basket
(SWI-1)
2
Alexandre Pidoux
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
2
Aude Pierre Joseph
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Anthony Pintenat
Lions de Genève
(SWI-1)
1
Damien Pistre
Lievin
(FRA-3)
1
Gaetan Plateau
Charleville-Méz.
(FRA-3)
1
Igor Pletnev
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
1
Brendon Polyblank
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
1
Eric Poole
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
2
Nicolas Porchet
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
2
Michel Portmann
Starwings Basket
(SWI-1)
2
Francois Preira
Bordeaux
(FRA-3)
1
Tresore Quidome
Lugano Tigers
(SWI-1)
2
Nicolas Racon
Lille
(FRA-3)
1
Andrius Ragauskas
Toulouges
(FRA-3)
1
Guillaume Rais
BC Boncourt
(SWI-1)
2
Martin Rajniak
Angers
(FRA-3)
1
Paul Richard
Angers
(FRA-3)
1
Aurelien Rigaux
Angers
(FRA-3)
1
Darko Ristic
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
3
Derrick Russell
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Faycal Sahraoui
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Jan Sainte-Rose
Lions de Genève
(SWI-1)
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
2
Remi Sanchez
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Marco Sassella
Lugano Tigers
(SWI-1)
1
Julien Sauret
Antibes
(FRA-3)
Lions de Genève
(SWI-1)
2
Matt Schneidermann
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
2
Ernest Scott
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1)
3
Geoffroy Seltzer
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Julien Senderos
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1 DOWN)
2
Yacine Sidibe
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1 DOWN)
2
Germain Siraudin
Bordeaux
(FRA-3)
1
Kabine Sissoko
BC Boncourt
(SWI-1)
1
Slaven Smiljanic
Fribourg Olympic
(SWI-1)
1
Souaibou Soumare
Mulhouse
(FRA-3)
1
Konstantinos Stavropoulos
BC Boncourt
(SWI-1)
2
Jeffrey Stern
Lugano Tigers
(SWI-1)
1
Zelimir Stevanovic
Antibes
(FRA-3)
1
Nikola Stojiljkovic
Pôle France
(FRA-3)
1
Thomas Studer
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
2
Olivier Sulpice
Angers
(FRA-3)
2
Diamory Sylla
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Jozsef Szendrei
Fribourg Olympic
(SWI-1)
1
Mathieu Szymkowiack
SOM Boulogne
(FRA-3)
2
Nicolas Taccoen
Lille
(FRA-3)
1
Willy Tahane
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1 DOWN)
2
Franck Tchiloemba
Antibes
(FRA-3)
1
David Thevenon
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Arnauld Thinon
Challans
(FRA-3)
1
Mark Thurig
Lions de Genève
(SWI-1)
1
Romain Tillon
Prissé-Mâcon
(FRA-3)
1
Aurelien Toto N'kote
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Singaras Tribe
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
2
Aurelien Tshitundu
MGS Grand-Saconnex
(SWI-1)
2
Pero Vasiljevic
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Keith Vassel
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
1
Luka Vertel
Lugano Tigers
(SWI-1)
2
Serge Vittoz
Pully Lausanne Foxes
(SWI-1)
3
Oliver Vogt
Rhone Herens Basket
(SWI-1)
2
Josip Vucica
Pully Lausanne Foxes Espoirs
(SWI-1)
2
Vladimir Vujcic
Starwings Basket
(SWI-1)
2
Stephane Wagner
Challans
(FRA-3)
1
Mike Wallace
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Matthew Webster
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Valentin Wegmann
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
2
Kyle Williams
Union Neuchatel Basket
(SWI-1)
1
Boudji Yaici
Mulhouse
(FRA-3)
1
Yannick Zachee
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Petar Zivkovic
BBC Monthey-Chablais
(SWI-1)
2
Danijel Zoric
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2