All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
France
France - NM1
Teams
Denek Bat Urcuit
Sylvain Baykam
Sylvain
Baykam
Opponents
Apr 8, 1982
French
1m98 / 6-6
C
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="47438" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Sylvain Baykam has faced 196 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Ulysse Adjagba
Pôle France
(FRA-3)
2
Zakari Alao
Blois
(FRA-3)
1
Jacques Alingue
Souffelweyersheim
(FRA-3)
2
Marcus Allen
Lievin
(FRA-3)
1
Romain Appel
Souffelweyersheim
(FRA-3)
2
Jordan Arlin
Blois
(FRA-3)
2
Vincent Ateba
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Alexandre Atinkpahoun
BC Orchies
(FRA-3)
1
Regis Aubry
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Christopher Audouard
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Jason Bach
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Guibril Badji
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Petras Balocka
Lievin
(FRA-3)
1
Oumarou Baradji
Angers
(FRA-3)
1
Abgue Barakaou
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Emilien Barbry
BC Orchies
(FRA-3)
1
Jean-Francois Basileu
Pôle France
(FRA-3)
1
Yassine Bassine
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Baptiste Bataille
Brest
(FRA-3)
2
Francisco Bateko
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Antoine Belkessa
Denain
(FRA-3)
2
Jonathan Beugnot
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Julien Blanchot
Brest
(FRA-3)
2
Johan Blot
Blois
(FRA-3)
2
Jahsha Bluntt
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Regis Boissie
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Mickael Bole
Saint-Chamond
(FRA-3)
1
Mathieu Boutry
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
3
Benjamin Boutry
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
3
Pierre Brochard
Blois
(FRA-3)
1
Renaud Brocheray
Denain
(FRA-3)
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
3
Frederic Broliron
Souffelweyersheim
(FRA-3)
2
Alexis Bruyere
Denain
(FRA-3)
2
Sreten Cabarkapa
Le Puy
(FRA-3)
2
Aurelien Caille
Bordeaux
(FRA-3)
2
Abdramane Camara
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Fernando Cardenas
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Matija Ceskovic
BC Orchies
(FRA-3)
2
Alexandre Chassang
Pôle France
(FRA-3)
2
Sebastien Cherasse
Angers
(FRA-3)
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
3
David Cilly
BC Orchies
(FRA-3)
2
Babacar Cisse
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Gaetan Clerc
Lievin
(FRA-3)
1
Julien Cortey
Le Puy
(FRA-3)
2
Simon Cretaux
Lievin
(FRA-3)
2
Romain Dardaine
Bordeaux
(FRA-3)
2
Gauthier Darrigand
Bordeaux
(FRA-3)
2
Erwan Delourme
Blois
(FRA-3)
2
Jerome Dessart
Lievin
(FRA-3)
2
Mamadou Dia
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Moustafa Diallo
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Ibou Diallo
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Martin Diaw
Bordeaux
(FRA-3)
2
Harry Disy
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Julien Doreau
Brest
(FRA-3)
2
Christophe Dos Santos
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Miloud Doubal
Bordeaux
(FRA-3)
2
Aboubacar Doumbia
Châlons
(FRA-3)
1
Edwin Draughan
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Sami Driss
Bordeaux
(FRA-3)
2
Rida El Amrani
Roche-St Etienne
(FRA-3)
1
Ahmed Fellah
Bordeaux
(FRA-3)
1
John Ford
Bordeaux
(FRA-3)
2
Amadou Gacko
Denain
(FRA-3)
2
Xavier Gaillou
Roche-St Etienne
(FRA-3)
1
Ronald Galette
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Jelani Gardner
Blois
(FRA-3)
1
Julien Geay
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
3
Edouard Girard
Blois
(FRA-3)
1
Florent Gitenait
Le Puy
(FRA-3)
1
Martial Gotagni
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Zach Gourde
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Charles-henri Gretouce
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Damien Griffin
Angers
(FRA-3)
2
Christopher Grimm
Blois
(FRA-3)
1
Waly Gueye
Le Puy
(FRA-3)
2
Cyril Guillarme
Le Puy
(FRA-3)
2
Mohamed Hachi
Lievin
(FRA-3)
2
Elliot Hatcher
Le Puy
(FRA-3)
1
DeRon Hayes
Angers
(FRA-3)
2
Fabien Herard
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Sebastian Hermenier
Roche-St Etienne
(FRA-3)
1
Emmanuel Hinfray
BC Orchies
(FRA-3)
1
Antwan Hoard
Lievin
(FRA-3)
2
Tony Housieaux
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
William Howard
Pôle France
(FRA-3)
2
Keonta Howell
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Hugo Invernizzi
Pôle France
(FRA-3)
2
Michel Ipouck
Le Puy
(FRA-3)
1
Romain Jacon
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Mouhammadou Jaiteh
Pôle France
(FRA-3)
1
Juwann James
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Hugues Jannel
Lievin
(FRA-3)
1
Livio Jean-Charles
Pôle France
(FRA-3)
2
Benjamin John
Pôle France
(FRA-3)
2
Jason Jones
Saint-Quentin
(FRA-3)
1
Marc Judith
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Sebastien Kancel
Souffelweyersheim
(FRA-3)
2
Gabriel Kennedy
BC Orchies
(FRA-3)
2
Olivier Kolb
Blois
(FRA-3)
2
Boakai Lalugba
Denain
(FRA-3)
2
Gregory Lance
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Jean-Paul Landu-Bongo
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Alain Laroche
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Laurent Legname
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Vincent Lehut
Lievin
(FRA-3)
2
A'nsi Lema
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Julien Lesieu
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Darryl Anthony Lewis
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Thibaut Lonzieme
Angers
(FRA-3)
2
Rafael Lopez
Brest
(FRA-3)
2
Patrice M'bianda
Châlons
(FRA-3)
1
Mouhamadou M'bodji
Souffelweyersheim
(FRA-3)
Châlons
(FRA-3)
3
Alioune M'boup
Bordeaux
(FRA-3)
1
Samir Mekdad
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
1
Vincent Mendy
Angers
(FRA-3)
2
Jernej Mihalic
Denain
(FRA-3)
2
Cedric Miller
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Frederic Minet
Denain
(FRA-3)
2
Franck Monpounga
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Martin Moreau
Angers
(FRA-3)
2
Yannis Morin
Pôle France
(FRA-3)
2
Wayne Morris
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Pierrick Moukenga
Châlons
(FRA-3)
1
Moses Mubarak
Châlons
(FRA-3)
1
Alexandre N'kembe
Souffelweyersheim
(FRA-3)
2
Roland N'kembe
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Maxime Nelaton
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Stephane Neri
Roche-la-Molière
(FRA-3)
2
Modibo Niakate
BC Orchies
(FRA-3)
1
Navid Niktash
Blois
(FRA-3)
2
Dawn Obadina
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Slobodan Ocokoljic
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Daniel Oyono
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Xavier Pasut
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Klemensas Patiejunas
Châlons
(FRA-3)
1
Roderick Pegon
Roche-St Etienne
(FRA-3)
1
Francois Pehoua-Tara-Ngoyi
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Evan Pellerin
Châlons
(FRA-3)
1
Laurent Perrin
Bordeaux
(FRA-3)
1
Djordje Petrovic
SOM Boulogne
(FRA-3)
Roche-St Etienne
(FRA-3)
2
Maxime Picque
Lievin
(FRA-3)
1
Aude Pierre Joseph
Lievin
(FRA-3)
2
Damien Pistre
Le Puy
(FRA-3)
2
Gaetan Plateau
BC Orchies
(FRA-3)
1
Svetozar Popovic
Golbey-Epinal
(FRA-3)
1
Vincent Pourchot
Pôle France
(FRA-3)
1
Vaidotas Pridotkas
Brest
(FRA-3)
2
Desmond Quincy-Jones
Denain
(FRA-3)
2
Anthony Racine
Pôle France
(FRA-3)
2
Alexis Rambur
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Tony Ramphort
Angers
(FRA-3)
1
David Ramseyer
Châlons
(FRA-3)
1
Benjamin Recoura
Blois
(FRA-3)
2
Jean-Stephane Rinna
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Rolan Roberts
Brest
(FRA-3)
2
Olivier Romain
Saint-Quentin
(FRA-3)
SOM Boulogne
(FRA-3)
3
Derrick Russell
Lievin
(FRA-3)
1
Tahirou Sani
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Julien Sauret
Denain
(FRA-3)
2
Corentin Sauzeau
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
2
Eric Schmieder
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Dejan Sencanski
Saint-Quentin
(FRA-3)
2
Guillaume Sene
Le Puy
(FRA-3)
2
Lavar Simmons
Roche-St Etienne
(FRA-3)
1
Maxime Smagge
BC Orchies
(FRA-3)
1
Emmanuel Soeria Ouamba
BC Orchies
(FRA-3)
2
Steeve Soliman
Le Puy
(FRA-3)
2
Gary Staelens
Brest
(FRA-3)
2
Jovan Stefanov
Souffelweyersheim
(FRA-3)
1
Pawel Storozynski
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Danny Strong
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Olivier Sulpice
Angers
(FRA-3)
2
Mohamed Sy
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Mamoudou Sy
Bordeaux
(FRA-3)
2
Jean-Philippe Tailleman
Roche-St Etienne
(FRA-3)
1
Arnauld Thinon
Avignon Le Pontet
(FRA-3)
2
Benjamin Thomas
Roche-St Etienne
(FRA-3)
1
Romain Tillon
Saint-Chamond
(FRA-3)
2
Charly Tirgouine
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Lionel Tisba
Châlons
(FRA-3)
1
Aurelien Toto N'kote
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Tony Traineau
Souffelweyersheim
(FRA-3)
2
Mantcha Traore
SOM Boulogne
(FRA-3)
1
Jean-Victor Traore
Angers
(FRA-3)
2
Jeremy Tschamber
Souffelweyersheim
(FRA-3)
2
Joffrey Verbeke
BC Orchies
(FRA-3)
2
Olivier Vivies
BC Orchies
(FRA-3)
2
James Wade
Golbey-Epinal
(FRA-3)
2
Stephane Wagner
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
David Weber
Souffelweyersheim
(FRA-3)
2
Kai Williams
Blois
(FRA-3)
2
Robert Yanders
Vendée Challans Basket
(FRA-3)
1
Yannick Zachee
Fos-sur-Mer
(FRA-3)
1
Jean-Yves Zahoui
Brest
(FRA-3)
2
Kenrick Zondervan
Saint-Chamond
(FRA-3)
1