All Leagues
NBA
WNBA
Olympic games
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Poland
Poland - 2 Liga Group B
Teams
HK Zory
Jacek Rduch
Jacek
Rduch
Opponents
Jul 27, 1981
Polish
1m97 / 6-6
PF / C
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="57695" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Jacek Rduch has faced 144 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Waclaw Adamczyk
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
2
Adam Baczynski
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
2
Jaroslaw Bartkowiak
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
1
Michal Batorski
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
6
Adam Bet
Skierniewice
(POL-3)
1
Bartlomiej Bojko
WKK Wroclaw
(POL-3)
2
Krzysztof Bolibrzuch
Pogoń Prudnik
(POL-3)
2
Sebastian Bregula
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
2
Tomasz Bryzek
AZS AGH Krakow
(POL-3)
2
Krzysztof Chmielarz
Pogoń Prudnik
(POL-3)
2
Robert Ciesla
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
1
Slawomir Czajor
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
2
Piotr Czaplicki
Skierniewice
(POL-3)
2
Michal Damulewicz
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Bartosz Diduszko
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Jakub Dryjanski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
1
Michal Dudziewicz
AZS AGH Krakow
(POL-3)
2
Grzegorz Dudzik
AZS AGH Krakow
(POL-3)
2
Marcin Dymala
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
2
Marceli Dziemba
Katowice
(POL-3)
2
Mateusz Dziemba
Katowice
(POL-3)
2
Marcin Ecka
Katowice
(POL-3)
1
Adrian El-Ward
Skierniewice
(POL-3)
1
Jakub Gadomski
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Tomasz Gembus
Alba Chorzow
(POL-3)
1
Michal Gluchowicz
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Daniel Goldammer
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
2
Dawid Grochowski
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
2
Jakub Gruth
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Jan Grzelinski
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Przemyslaw Gworek
AZS AGH Krakow
(POL-3)
2
Marek Hajduk
AZS AGH Krakow
(POL-3)
2
Mateusz Jagiela
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
7
Grzegorz Jankowski
Pogoń Prudnik
(POL-3)
2
Radoslaw Jarosz
Skierniewice
(POL-3)
1
Lukasz Jaworski
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
6
Tomasz Jozefiak
WKK Wroclaw
(POL-3)
2
Bartlomiej Jozefowicz
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
1
Szymon Juniak
Katowice
(POL-3)
1
Pawel Jurczynski
Katowice
(POL-3)
2
Damian Kalinowski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Marcin Kalowski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
2
Jakub Kilian
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Hubert Klimecki
Katowice
(POL-3)
1
Slawomir Klocek
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
2
Jakub Koelner
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Artur Kos
Pogoń Prudnik
(POL-3)
1
Lukasz Kosmowski
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
6
Maciej Koziel
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
2
Mateusz Krawiec
Skierniewice
(POL-3)
2
Grzegorz Kruk
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
1
Piotr Krupa
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
1
Radoslaw Kubala
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Szymon Kucia
Pogoń Prudnik
(POL-3)
2
Mateusz Kulicki
Pogoń Prudnik
(POL-3)
1
Krzysztof Kurdubski
Katowice
(POL-3)
2
Marcin Lada
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Marcin Lakis
Pogoń Prudnik
(POL-3)
2
Tomasz Lakis
Pogoń Prudnik
(POL-3)
1
Radoslaw Lemanski
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
2
Maciej Lepczynski
Pogoń Prudnik
(POL-3)
2
Krzysztof Leski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Karol Leszczynski
GTK Gliwice
(POL-3)
2
Artur Lewandowski
Skierniewice
(POL-3)
1
Michal Lipinski
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Krzysztof Lis
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Tomasz Madziar
Pogoń Prudnik
(POL-3)
1
Piotr Magdziarz
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Lukasz Makolski
Skierniewice
(POL-3)
1
Przemyslaw Malona
GTK Gliwice
(POL-3)
2
Dominik Martyniak
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Mariusz Matczak
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
2
Michal Matysiak
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
2
Stanislaw Mazanek
GTK Gliwice
(POL-3)
2
Adam Mazur
WKK Wroclaw
(POL-3)
2
Tomasz Milewski
Katowice
(POL-3)
1
Adam Misztela
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Pawel Mol
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Michal Moralewicz
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
7
Lukasz Nawrot
GTK Gliwice
(POL-3)
2
Piotr Niedzwiedzki
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Kamil Nowak
Katowice
(POL-3)
2
Marcin Olczyk
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
1
Lukasz Olejnik
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
2
Jaroslaw Oleksy
Pogoń Prudnik
(POL-3)
2
Tomasz Orlicki
AZS AGH Krakow
(POL-3)
2
Dariusz Pajak
AZS AGH Krakow
(POL-3)
1
Lukasz Pajak
AZS AGH Krakow
(POL-3)
2
Mateusz Pawlik
Katowice
(POL-3)
1
Jaroslaw Pawlowski
Pogoń Prudnik
(POL-3)
1
Daniel Pelka
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Bartosz Pelka
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Piotr Podbial
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Grzegorz Podulka
GTK Gliwice
(POL-3)
2
Czeslaw Radwanski
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
1
Tomasz Radzik
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
1
Grzegorz Remin
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
2
Andrzej Sabacinski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Sebastian Salamon
AZS AGH Krakow
(POL-3)
2
Artur Sapinski
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
1
Przemyslaw Sas
Skierniewice
(POL-3)
1
Kamil Sieranski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
2
Dominik Sikorski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Grzegorz Sobanski
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Maciej Soehrich
GTK Gliwice
(POL-3)
1
Krzysztof Spala
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
2
Mikolaj Spala
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
1
Adam Spychala
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Marcin Sroda
MCKiS Jaworzno
(POL-3)
2
Tomasz Stankala
GTK Gliwice
(POL-3)
2
Bartosz Stawowski
Katowice
(POL-3)
2
Artur Suchodolski
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Krystian Swiech
Skierniewice
(POL-3)
2
Wojciech Szawarski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
2
Michal Szewczyk
AZS AGH Krakow
(POL-3)
1
Pawel Szymanski
GTK Gliwice
(POL-3)
2
Damian Tokarski
Katowice
(POL-3)
2
Artur Tomczynski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Mateusz Tomczynski
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
1
Przemyslaw Tradecki
Skierniewice
(POL-3)
2
Bartosz Trytek
Pogoń Prudnik
(POL-3)
1
Karol Tyborowski
Alba Chorzow
(POL-3)
1
Rafal Ulrich
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Lukasz Warmuz
AZS AGH Krakow
(POL-3)
2
Szymon Wawrzyniak
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
7
Michal Weiss
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Marcin Weselak
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Kamil Wojciak
Katowice
(POL-3)
1
Lukasz Wojcik
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Pawel Wolk-Jankowski
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
7
Krzysztof Wosz
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
7
Krzysztof Wozniak
Alba Chorzow
(POL-3)
2
Tomasz Wrobel
GTK Gliwice
(POL-3)
2
Bartosz Wyrwas
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
1
Szymon Wzietek
WKK Wroclaw
(POL-3)
1
Grzegorz Zadecki
Mickiewicz-Romus Katowice
(POL-3)
7
Mateusz Zawadzki
UMKS Piotrcovia
(POL-3)
2
Mateusz Zebski
Stal Ostrów Wielkopolski
(POL-3)
1
Marcin Zelislawski
Skierniewice
(POL-3)
2
Jacek Zielinski
Skierniewice
(POL-3)
2
Piotr Ziemniarski
Pogoń Prudnik
(POL-3)
1
Norman Zuber
WKK Wroclaw
(POL-3)
2
Bartosz Zubik
Zetkama Doral Nysa Klodzko
(POL-3)
2
Jaroslaw Zyskowski
WKK Wroclaw
(POL-3)
1