All Leagues
NBA
WNBA
Olympics Women
Olympics Men
NCAA
Euro League
Australia NBL
China CBA
Japan B1 League
Liga Endesa
Betclic Elite
Log in
Sign up
EN
EN
FR
ES
IT
Find a player / a team
Spain
Spain - LEB Silver
Teams
Clinicas Rincon
Jose Rodriguez
Jose
Rodriguez
Opponents
Nov 1, 1998 (25 years old)
Spanish
1m87 / 6-2
PG
Profile
Games
Totals
Splits
Records
Teammates
Opponents
Embed
Embed this player
×
Add this player to your website by copying the code below
<script src="https://widgets.proballers.com/dist/player-player-unit-widget-v1.0.js"></script><script>window.addEventListener("load", (event) => { PbPlayerPlayerUnitWidget.render() })</script><div class="proballers-widget" data-proballers-player-id="70780" data-proballers-locale="en" data-proballers-base-url="https://widgets.proballers.com"><a href="https://www.proballers.com/" target="_blank" rel="noreferrer">See stats on Proballers</a></div>
Jose Rodriguez has faced 184 opponents throughout his career
Player
Team(s)
Games
Gregorio Adon
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Emir Ahmedic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Joel Almeida
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Matas Andruskevicius
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Jon Aramburu
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Aleksandar Aranitovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Pablo Arenaza
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Jonathan Arranz
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Ander Arruti
Zornotza
(SPA-3)
2
Adnan Arslanagic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Stefan Asanin
Avila
(SPA-3)
6
Aitor Astigarraga Beloki
Juaristi ISB
(SPA-3 PO)
1
Daniel Astilleros
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Edin Atic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Jordi Barbera Espuny
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Adjehi Baru
Cambados Xuven
(SPA-3)
1
Laurynas Beliauskas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Laurynas Birutis
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Johan Bitjaa Kody
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Fernando Boada Lopez
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Adrian Bowie
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Martin Buesa
Araberri Basket Club
(SPA-3)
1
Mirza Bulic
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Michael Callaghan
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Sani Campara
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Ibon Carreto
Zornotza
(SPA-3)
1
Bernardo Castillo
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Francisco Centeno
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Adrian Chapela
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Nikola Cirkovic
Juaristi ISB
(SPA-3)
1
Ivan Corovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Arturo Cruz
Zornotza
(SPA-3)
2
David Cuellar
Getafe
(SPA-3)
1
Sergio De La Fuente
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Tyran De Lattibeaudiere
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Jesus Diaz
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Mykolas Dieninis
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Michel Diouf
Cambados Xuven
(SPA-3)
1
Marek Dolezaj
El Olivar
(SPA-3)
1
Marvin Dominique
Getafe
(SPA-3)
1
Jovan Drljaca
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Atif Durak
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Ibrahim Durmo
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Martynas Echodas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Osas Ehigitor
Getafe
(SPA-3)
1
Etinosa Erebvenagie
Zornotza
(SPA-3)
1
Joseba Estalayo
Zornotza
(SPA-3)
2
Arturo Fernandez
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Guillermo Fernandez
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Jesus Fernandez
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Jorge Fernandez
Coviran Granada
(SPA-3)
2
David Fernandez
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Alexandre Fernandez
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Manuel Ferreiro
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Adrian Fuentes
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Tyler Gaffaney
El Olivar
(SPA-3)
1
Diego Gallardo
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
David Garcia
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Pablo Garcia
Coviran Granada
(SPA-3)
1
Bernardo Garcia
Avila
(SPA-3)
7
Ander Garcia
Zornotza
(SPA-3)
2
Sergi Garcia
El Olivar
(SPA-3)
1
Amar Gegic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Shota Gelazonia
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Brock Gillespie
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Marc Gimenez Quebradas
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Lur Goenaga Urbieta
Juaristi ISB
(SPA-3 PO)
1
Miguel Gonzalez
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Jose Luis Gonzalez
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Javier Gonzalez
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Rowell Graham
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Javonte Green
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Eduardo Guillen
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Ibon Guridi
Juaristi ISB
(SPA-3)
4
Ruben Gutierrez
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Joseph Hart
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Javier Hernandez
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Cesar Hidalgo
El Olivar
(SPA-3)
1
Carlos Hidalgo
Getafe
(SPA-3)
1
Maximilian Hopfgartner
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Antonio Izquierdo
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Duane James
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Jose Jimenez
Avila
(SPA-3)
6
Javier Juan
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Nemanja Kapetanovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Stefan Kenic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Abdul-Azeze Keshinro
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Verners Kohs
El Olivar
(SPA-3)
1
Edmond Koyanouba
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Arnoldas Kulboka
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Beau Levesque
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Alvaro Lobo
Avila
(SPA-3)
6
Luis Lopez
Coviran Granada
(SPA-3)
1
Markel Lopez
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Daniel Lorenzo
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Gaizka Maiza
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Rinalds Malmanis
Araberri Basket Club
(SPA-3)
1
Fahrudin Manjgafic
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Aleksandar Marcius
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Nikola Maric
Getafe
(SPA-3)
1
Alejandro Marin
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Javier Marin Ortega
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Marc Marti
El Olivar
(SPA-3)
1
Alvaro Martin Fernandez
Getafe
(SPA-3)
1
Carlos Martinez
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Ivan Martinez
Coviran Granada
(SPA-3)
1
Ruben Martinez
Getafe
(SPA-3)
1
Carles Marzo
Avila
(SPA-3)
7
Gytis Masiulis
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Bryant Mbamalu
Avila
(SPA-3)
7
Pape Mbaye
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Borja Mendia
Zornotza
(SPA-3)
1
Sergio Mendiola
Getafe
(SPA-3)
1
David Miladinovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Jose Morales
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Victor Moreno
Getafe
(SPA-3)
1
Alejandro Navajas
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Luka Nikolic
Avila
(SPA-3)
6
Charles Nkaloulou
Zornotza
(SPA-3)
2
Carlos Noguerol
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Amos Olatayo
Getafe
(SPA-3)
1
Juan Martin Orellano
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Xabier Oroz
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
David Ortega Diez
Real Valladolid
(SPA-3)
1
Jose Oubina
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Orion Outerbridge
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Antonio Pantin
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Ajdin Penava
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Eduardo Perez
Coviran Granada
(SPA-3)
1
Pablo Perez Garrido
Real Valladolid
(SPA-3)
2
Michael Phillips
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Sergi Pinol
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Alija Piric
U18 Spars Sarajevo
(ANGT)
1
Nikola Popovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Marco Porcher
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Simon Pursl
El Olivar
(SPA-3)
1
Erik Quintela
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Sergi Quintela
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Aleksa Radanov
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Matija Radovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Nikola Rakicevic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Ignas Ramasauskas
Zornotza
(SPA-3)
1
Oscar Raya
Zornotza
(SPA-3)
1
Norman Rey
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
2
Zygimantas Riauka
El Olivar
(SPA-3)
1
Alberto Rodriguez
Cambados Xuven
(SPA-3)
2
Ignacio Rodriguez
Avila
(SPA-3)
1
Gabriel Antony Rogers
Marin Peixe Galego
(SPA-3)
1
Luis Rueda
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Rafael Rufian
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Iker Salazar
Zornotza
(SPA-3)
2
Miquel Salvo
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Guillermo Sanchez
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Fabio Santana
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Alvaro Sanz
El Olivar
(SPA-3)
1
Inigo Sarasola
Juaristi ISB
(SPA-3)
4
John Schoof
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Brandon Sebirumbi
Avila
(SPA-3)
7
Lander Segurola
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Jordan Semple
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Kaj-Bjorn Sherman
HLA Alicante
(SPA-3)
1
Borisa Simanic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Nikolas Skouen
Juaristi ISB
(SPA-3)
5
Parker Smith
Araberri Basket Club
(SPA-3)
2
Pape Amadou Sow
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Vojislav Stojanovic
U18 Crvena Zvezda mts
(ANGT)
1
Jordan Stone
Coviran Granada
(SPA-3)
2
Jorge Tejera
Avila
(SPA-3)
6
Jordan Threloff
C.B. Moron
(SPA-3)
1
Juan Toledo
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Carlos Toledo
Avila
(SPA-3)
1
Ferran Torres
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Adrian Uso
Avila
(SPA-3)
1
Jesus Vargas
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Martynas Varnas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Arnas Velicka
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1
Alejandro Vergara
C.B. Moron
(SPA-3)
2
Antoni Jaume Vicens
Getafe
(SPA-3)
1
Guido Villamil
Cambados Xuven
(SPA-3)
1
Kerman Villate
Araberri Basket Club
(SPA-3)
1
Jamal Wilson
Ibersol CB Tarragona
(SPA-3)
1
Enosch Wolf
Zornotza
(SPA-3)
1
Miguel Young Mediero
Avila
(SPA-3)
1
Augustas Zilinskas
U18 Zalgiris Kaunas
(ANGT)
1